Ilu nas jest?

Pod koniec grudnia 2014 roku miasto i gminę Gołdap zamieszkiwało 20 246 osób. Samo miasto – 13 465. Pod koniec roku 2013 w mieście i gminie było zameldowanych 20 412 mieszkańców.


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Ilu nas jest?

 1. ja

  Zameldowany nie znaczy zamieszkały, ile studentów nie wróciło do rodziców?? Mieszka w miejscu gdzie studiowało a póki nie mają swoich rodzin zameldowani u mamusi,

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. wojteks

  Jeśli w tym tempie ubywać będzie mieszkańców gminy, to po przyszłych wyborach samorządowych będzie mniej radnych. To dobrze, czy źle ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. DEMASKATOR

  Te dane pochodzą z bazy pesel.
  Proces wyludnienia obszaru Polski z Polaków jest nieuchronny
  na co wskazują zjawiska okna, bonusu i dywidendy demograficznej.

  Przeżyliśmy przełomy od drugiej do trzeciej fazy z najwyższym wskaźnikiem urodzeń
  co pozwoliło na największą kohortę pracującą gdy
  grupa ludności poniżej 15 roku życia wynosiła mniej niż 30 % społeczeństwa i równocześnie ludność powyżej 65 lat była wciąż poniżej 15 % czyli
  udział ludności w wieku produkcyjnym nie mogła być niższa od 55 %.

  Teraz jest już „po ptokach” gdyż Polska po 2010 r. tak jak większość społeczeństw europejskich przed 1950 rokiem weszła w okres okna demograficznego i już z niego wyszła
  i zmarnowaliśmy bezproduktywnie cały zasób ludności w wieku produkcyjnym, który nie był obciążony wysokim udziałem ludności w wieku przed i poprodukcyjnym bo właśnie wtedy zlikwidowaliśmy miejsca pracy!

  No i programowo i planowo (przez 25 lat!) nie kumulowaliśmy kapitału w odróżnieniu od Zachodu. Wręcz przeciwnie robiliśmy wielkie długi – które marnowaliśmy bezproduktywnie na potęgę fikcji tzw. „zielonej wyspy”.
  Jednak ŻYCIE nie znosi pustki w miejsce POLAKÓW pojawią się PRZYSZYWANI POLACY a skąd i kto , to się można tylko domyślać , przy naszych rewelacyjnych stawkach za pracę rząd i prezydent już nad tym pracuje i to w podskokach jak donosi GW , nic dziwnego z jednej strony naciskany przez lobby pracodawców z drugiej przez czynniki decyzyjne w EUROPIE—-w związku z tym drogie LEMINGII nie chcecie PROPOLSKIEJ polityki Kaczyńskiego , będziecie mieli prawdziwie europejską politykę INTEGRACJI imigrantów , i to z konkretnego kręgu kulturowego , ani szybko uzupełnią braki demograficzne HA , HA!
  Zostały nam tylko wszystkie ręce w nocniku wielkich długów zamiast na pokładzie szans rozwojowych.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...