Profesjonalne urządzenia do sprzątania dla firm

Czyste i błyszczące biuro jest najlepszą wizytówką każdej firmy, dlatego też tym bardziej warto postawić na profesjonalne maszyny do mycia podłóg. Wysokiej klasy sprzęt jest bardzo przydatny przede wszystkim wtedy, gdy trzeba zmierzyć się z większymi powierzchniami. Dzięki nowoczesnej maszynie można zaoszczędzić sporo cennego czasu, pieniędzy i nerwów. Niniejszy artykuł to dobry wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się na co zwrócić uwagę wybierając maszynę do mycia podłóg.

Sposób zasilania

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na sposób zasilania. Producenci oferują maszyny zasilane kablem, jak i również można wybrać modele posiadające pojemny akumulator. Maszyny z przewodem nie posiadają ciężkich baterii, dlatego też zdecydowanie łatwiej nimi operować. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które czyszczą podłogi w lokalach wielopoziomowych. Pamiętać należy oczywiście o tym, aby zwrócić uwagę na długość przewodu. Jeżeli chodzi o maszyny bateryjne to doskonale sprawdzą się one w pomieszczeniach, gdzie nie ma dostępu do zasilania elektrycznego. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że maszyny akumulatorowe są zdecydowanie bezpieczniejsze od modeli z kablem. Aby wybrać dobry sprzęt, warto zwrócić uwagę na pojemność akumulatora i czas ładowania.

Jaki układ napędowy?

Maszyna czyszcząca do podłóg może posiadać kilka rozwiązań jeżeli chodzi o układ napędowy. Najprostszym rozwiązaniem są oczywiście maszyny bez napędu, które najlepiej sprawdzą się przy myciu podłóg o dość płaskiej strukturze. Dzięki lekkiej konstrukcji operator nie musi użyć dużej siły, aby wyczyścić wielkopowierzchniowe pomieszczenia. Producenci oferują także niezawodne maszyny z trakcją. Są to maszyny z silnikiem wspierającym pracę operatora. Dodatkowy napęd doskonale sprawdzi się w przypadku podłóg, gdzie występują wzniesienia. Maszyny z trakcją wyposażone są w akumulator. To właśnie on zasila nie tylko układ napędowy, ale również mechanizm samej szorowarki do podłóg. Najbardziej zaawansowane są nowoczesne maszyny samojezdne, które wyposażone są we własny napęd. Dzięki tego typu maszynom będzie można poradzić sobie nawet z bardzo dużymi powierzchniami.

Szerokość i nacisk szczotki czyszczącej

Jeżeli chodzi o efektywność i skuteczność w czyszczeniu podłóg to warto zwrócić uwagę także na rozmiar i szerokość szczotki. Jak łatwo się domyślić im większa maszyna do mycia podłóg, tym oczywiście większa szczotka, dzięki czemu można zdecydowanie szybciej wyczyścić wybrane powierzchnie. Przy mniejszych szczotkach niezbędne jest wykonanie większej ilości cykli co znacząco zwiększa czas sprzątania. Nowoczesne maszyny bardzo często posiadają uchwyty na dwie oddzielne szczotki, dzięki którym zwiększa się efektywność czyszczenia podłóg. Godne polecenia są przede wszystkim maszyny do mycia podłóg w których można dowolnie regulować nacisk poszczególnych szczotek. Aby poradzić sobie z większymi zabrudzeniami niezbędny jest oczywiście dość duży nacisk szczotki.

Podawanie detergentu

Niestety nawet najlepsza maszyna do mycia podłóg nie poradzi sobie z dużymi zabrudzeniami bez odpowiednich środków do czyszczenia. Między innymi dlatego też warto zwrócić uwagę na mechanizm odpowiedzialny za podawanie detergentu bezpośrednio do szczotek czyszczących. W nowoczesnych maszynach podawanie detergentu jest regulowane automatycznie. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że ilość detergentu jest dobierana do prędkości obrotowej szczotki oraz do prędkości samej maszyny.

Rozmiar ma znaczenie

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby zwrócić uwagę na rozmiar maszyny do mycia podłóg. W niektórych pomieszczeniach operowanie dużymi maszynami może być naprawdę bardzo uciążliwe. Średnie automaty szorująco-czyszczące doskonale sprawdzą się w biurach o powierzchni do 1500 m2. Największe i najmniej mobilne są oczywiście maszyny czyszczące samojezdne, ale to właśnie dzięki nim bez problemu można poradzić sobie nawet z bardzo dużymi powierzchniami. Osoby, które nie wiedzą jaką maszynę wybrać do biura mogą zawsze skorzystać z fachowego doradztwa.


Porady

Powiązane artykuły