Drukarki przemysłowe – jak wybrać najlepszą?

Hale przemysłowe, magazyny czy linie pakujące? Niezależnie od przeznaczenia drukarki przemysłowe stanowią bardzo cenny element wyposażenia przedsiębiorstwa. Drukując trwałe etykiety, urządzenia wprowadzają porządek do środowiska biznesowego i ułatwiają identyfikację produktu na każdym etapie procesu.

Dzięki ich wdrożeniu można śledzić towar od momentu powstawania po chwilę dotarcia do klienta. Co warto wiedzieć o drukarkach przemysłowych? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę, jeśli tylko pojawi się w twojej głowie taka właśnie myśl.

1. Przeznaczenie i obciążenie
2. Warunki
3. Zarządzanie

Poza zakupem samej drukarki równie ważna jest obsługa oraz konserwacja tego sprzętu. Więcej o procesach przeczytać można na: https://www.codemax.eu.

Przeznaczenie i obciążenie

Najpierw powinniśmy określić, jakie będzie dzienne obciążenie maszyny i do czego właściwie będzie ona używana. Drukarki przemysłowe atramentowe mogą – w zależności od ich typu – drukować etykiety różnego typu i wielkości, często bardzo małe, dopasowane do specyfiki elementów układów. Natężenie pracy także bywa różne: w niektórych zakładach dziennie powstaje ogromna liczba etykiet, w innych robi się to sporadycznie. Na rynku bez większych kłopotów kupić można drukarki przemysłowe, umożliwiające powstawanie wydruków o wysokiej rozdzielczości z dokładnym zapisem. Pozwalają one także na intensywną i długą pracę.

Warunki

Drukarki przemysłowe działają w różnym otoczeniu. Często te warunki pracy są bardzo trudne. W zależności od typu przedsiębiorstwa etykiety drukuje się na halach produkcyjnych lub w magazynach. Oznacza to, że urządzenia będą narażone na uszkodzenia mechaniczne, częste uderzenia lub wstrząsy. W wymienionych wnętrzach może także panować niska temperatura. Właśnie dlatego tak ważne jest, by drukarki przemysłowe były jak najbardziej wytrzymałe, o ile to możliwe: wzmocnione, odporne na zabrudzenia, wilgoć, a niekiedy nawet i używane w zakładzie pracy chemikalia.

Zarządzanie

Drukarki przemysłowe powinny być łatwe w zarządzaniu i obsłudze zdalnej, szczególnie kiedy mówimy o dużych przestrzeniach. Bywa, że urządzeń jest kilka i są one rozmieszczone w innych lokalizacjach. Wszystkim powinno zależeć, aby nie podnosić kosztów IT. Zadbajmy o to już na początku, bo drukarka przemysłowa przeciętnie może działać z maksymalną wydajnością w okresie od pięciu do siedmiu lat. To dość długi czas, jak na niedopracowanie pomysłów. Zadbajmy przede wszystkim o możliwość zarządzania zdalnego i pracę z plikami w chmurze.


Aktualności

Powiązane artykuły