Magiczny dzień w Oddziałach Przedszkolnych SP3

Dnia 30 listopada w Oddziałach Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr3 w Gołdapi odbyły się zabawy andrzejkowe. Każda z grup w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego magicznego dnia. Poprzez zabawę miały również okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych. Przy świetle świec, gdy magia zaczęła unosić się w powietrzu rozpoczęto ekscytujący wieczór wróżb i tańców.

 

 

Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, zabawa w butelkę, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, „magiczne liczby”, „wędrówka butów” itp. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego lania wosku. Zachwycone dzieci wspólnie z wychowawczyniami przelewały wosk przez symboliczny klucz, który według tradycji zamyka i otwiera wszelkie tajemnice i sekrety. Każdy miał szansę odkryć, co przyniesie mu los, przyglądając się cieniom woskowych tworów.

W ten sposób dzień magii i czarów dobiegł końca. Z całą pewnością można go uznać za bardzo udany. Mamy nadzieję, że przedszkolaki będą go mile wspominać, bowiem wszyscy bawiliśmy się wspaniale.

Wychowawczynie


Aktualności

Powiązane artykuły