Proszą o spotkania informacyjne

Dotarły do nas sygnały od sołtysów w sprawie ogłaszanych przez marszałka województwa konkursów pod nazwą „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” – że niektórzy z nich czują się w tej sprawie za słabo poinformowani. Jest sugestia, by z chwilą ogłaszania podobnego konkursu urzędnicy odpowiedzialni za zdobywanie środków zewnętrznych organizowali spotkania informacyjne. Wtedy wszystkie sołectwa będą miały równe szanse.

 

 

 

Ewentualne smsy albo informacja o samym konkursie na portalu miejskim to nie wszystko. Raczej niewiele.

Przypomnijmy, że niedawno odbywał się drugi nabór wniosków i że ogłoszony został inny (jeszcze aktualny) konkurs marszałka – na wieniec dożynkowy .

Fot. https://pixabay.com

Informacja dla sołtysów: Będzie drugi nabór wniosków!

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zaprasza do udziału w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy

 

 

Powiązane artykuły

15 komentarzy do “Proszą o spotkania informacyjne

 1. BB

  Czy to jest sugestia, że niektórzy sołtysi są informowani bardziej szczegółowo a niektórzy mniej albo w ogóle?

  1. Delta

   Tak jak w życiu, równo nie znaczy sprawiedliwie.

 2. Marek

  Gmina pracuje nad wnioskami radnych którzy wypromowali zwycięstwo Luto pozostali są marginalizowani a ich wnioski przekładane w szufladach. Taką koncepcje przyjął obecny samorząd. Proszę sprawdzić inwestycje w poszczególnych sołectwach i mamy czytelny obraz na potwierdzenie moich słów. do tej pory niewiadomym jest co dalej z remontami dróg nieznana jest kolejność i kryteria tej kolejności. Przykład drogi asfaltowej Rostek Kośmidry łączącej kilka zabudowań. Odliczam dni końca kariery tej ekipy i mam nadzieję, że się nie zawiodę na wyborcach.

 3. Grażyna

  ostatnio czytałam, że Sołtysi otrzymali laptopy. Niech mi ktoś wyjaśni PO CO? Jaki problem przesłać drogą elektroniczną najważniejsze informacje dotyczące ich spraw. W XXI większość korespondencji przesyłanych jest drogą elektroniczną. Chyba Gminni profesjonaliści potrafią zrealizować tego typu proste dla gimnazjalisty operacje. Tym bardziej, że ekipa Luto przeprowadza dość wnikliwe konkursy na stanowiska urzędnicze i nikt przypadkowy nie jest w stanie się na nie dostać. Oczywiście powtarzalność nazwisk w rodzinach urzędniczych to przypadek lub ujmując inaczej geniusz pokoleniowy tych osób.

  1. $trójek

   Masz rację Grażyna. Ja dodam jeszcze hedno pytanie. Po co tak naprawdę przekazano laptopy radnym? Nie radzili sobie bez nich? I dlaczego tuż przed wyborami? Na 1-2 sesje?

   1. Iwona

    Sądzę, że w 100% obdarowani posiadają podobny sprzęt na wyposażeniu we własnym domu. Ten który otrzymali od gminy uważam za zbędny wydatek. Za to czy szkoły spełniają obowiązek i dysponują podobnym sprzętem dla wystarczającej ilości uczniów? Tego nie jestem pewna. Widok sypiącego się tynku elewacji i odrapane kilkunastoletnie ławki w klasach pozwalają mi wątpić. Ciśnie się na usta zdanie, która to już kolejna klapa w zakupach gminy.

  2. Anonim

   TAK a jak stara ekipa miala trzy zrodla dochodu to ok.Luto nie jest winny wszystkiemu,ludzie robia na złość czasami w robocie,a stara kadra bo chodze często to jak za karę pracuja każdy chce być dyrektorem a tak naprawdę czarna robotę robi Luto bo wszyscy tacy biedni.Pewne Panie tez dobrze udają.Niech wszyscy patrza na siebie bo maja tyle za uszami ze szok.

   1. Grabowo górą

    Czarną robotę to robi tylko pan Jacek Morzy. Bez niego nie byłoby w tej gminie kompletnie żadnego sukcesu, jeśli mowa o pozyskiwaniu i wykorzystywaniu środków zewnętrznych. A bez środków zewnętrznych nic w tej gminie przez ostatnie cztery lata się nie wydarzyło.

    1. Mariusz

     Niestety zmieniłem zdanie o Luto i muszę przyznać komentatorowi rację. Sądziłem, że po przejęciu władzy Luto popełnił błąd, gdy zaczął sprawdzać gdzie i kto z urzędników kupuje śniadanie i mu z czasem to minie. Jednak po latach rządów postanowił nie zwalniać tępa i utrzymywać dawny poziom. Tak jak ktoś kiedyś zauważył każdy robi to co ;potrafi robić najlepiej.

  1. Anonim

   Do lamusa cala rada.Chca powrotu do wladzy,jak ciezko teraz bez czterech dochodow,wymyslanie plotek.Jacy idealni.Dajcie swoim pracownikom.A nie w pracy jeszcze programy unijne.Nie mozecie sie pogodzić,kombinacje,spotkania.Zalosne macie byc dla ludzi a nie dla siebie i kasy.Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

   1. Gruby

    Anonimie, robienie złego „pijaru” jednemu z radnych nie będzie miało wpływu na jego i tak duże szanse na zwycięstwo w wyborach , więc sobie daruj. Lepiej zajmij się własnymi problemami, bo ciężkie dni nadchodzą.

    1. Anonim

     Okres brudnej kampanii zaczynamy.No tak ale jak inaczej.Tylko plotki,ploteczki i szukanie to co zle.Oj pomysłów będzie tysiące.Oj wstyd.Kłamstwa,kłamstwa i obłuda.Ale w Kościele ławki zapełnione.Ale jak to moja babcia mowi Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy.Te wszystkie komentarze,wylewanie .Żałosne.Ale co tu mówić .Powodzenia sprawiedliwym.

     1. Żyrant

      Tak, Anonim, właśnie w twoich komentarzach przewija się brudna kampania. Ale niewiele zdziałasz.

 4. Anonim

  Żałosne,żałosne.Spójrzcie sobie prosto w oczy.Co widzicie?Oj kazdy dobry,bo o tych co słyszę poczekamy.Psuje ktos opinię.To poczekamy.I zobaczymy.