Informacja dla sołtysów: Będzie drugi nabór wniosków!

Jak informuje rzecznik marszałka województwa warmińsko-mazurskiego: „45 gmin otrzyma finansowe wsparcie z budżetu samorządu województwa”. 

 

 

 

 

 

Pieniądze zostaną przekazane na realizację przedsięwzięć inwestycyjnych w ramach konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego” w 2018 roku. Podpisanie umów odbędzie się 9 lipca 2018 roku w Centrum Wdrażania i Promocji w Olsztynie (ul. Jagiellońska 91a). Początek o godz. 10.

Ideą konkursu jest promowanie działań z zakresu modernizacji terenów wiejskich i wspieranie przedsięwzięć inwestycyjnych wpływających na zwiększenie poziomu zaangażowania społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Dofinansowanie w wysokości 8 tys. zł otrzymały przedsięwzięcia inwestycyjne zgłoszone przez gminy i realizowane w sołectwach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Na konkurs wpłynęły 53 wnioski. Sześć wniosków nie spełniło wymogów formalnych, natomiast dwa wnioski nie uzyskały minimalnej liczby punktów.

Obecnie trwa drugi nabór wniosków, w którym do rozdysponowania jest jeszcze 143 tys. zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lipca 2018 roku.

 

 

Powiązane artykuły