„Hasanka” i „Ścieżka rowerowa” zwyciężyły w głosowaniu

Na projekty zgłoszone do dofinansowania z „Budżetu obywatelskiego” można było głosować do północy 9 lutego. Głosujący mogli wybierać dwa projekty – z listy wiejskiej i miejskiej. Głosować można było w formie elektronicznej oraz w Urzędzie Miejskim. Oddano 1357 ważnych głosów – 1047 w formie elektronicznej i 313 w Urzędzie Miejskim.

 

 

 

 

Jeśli idzie o listę miejską to najwięcej głosów otrzymał projekt Plac Zabaw „Hasanka” w parku przy ulicy Wojska Polskiego zgłoszony przez Martę Dębowską, Martę Zaporowską i Zbigniewa Makarewicza (282 głosy). Miejsce realizacji przedsięwzięcia – przy ul. Wojska Polskiego.

Spośród projektów wiejskich głosującym najbardziej odpowiadała propozycja Grzegorza Olszewskiego – „Ścieżka pieszo-rowerowa na szlaku Green Velo” (445 głosów). Przedsięwzięcie wiąże się z poprawą bezpieczeństwa mieszkańców i innych uczestników ruchu drogowego w Botkunach na odcinku 270 metrów.

O prawie 50 tysięcy złotych zarezerwowanych dla inwestycji wiejskich ubiegały się 3 inicjatywy. W mieście o 100 500 zł rywalizowało 8 projektów.

 

Przypominamy wszystkie propozycje:

Z Urzędu Miejskiego: Budżet Obywatelski na rok 2018 – opisy wniosków

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły

7 komentarzy do “„Hasanka” i „Ścieżka rowerowa” zwyciężyły w głosowaniu

 1. Maja

  Czy ktoś dysponuje wiedzą na temat ilości głosów oddanych na poszczególne projekty?

  1. Na razie dostałem tylko to: „Hasanka” 282 głosy, projekt wiejski – ścieżka 445 głosów

  2. Piotrek

   http://www.goldap.pl/pl/229/23381/wyniki-glosowania.html

 2. mmm

  Maja czyżby zaczęło się knucie

  1. Dawid

   Czego waść nie rozumiesz? Każdy z osób biorących udział w głosowaniu lub spodziewający się inwestycji oczekiwałby rzetelnych i skrupulatnych informacji a nie lakonicznego stwierdzenia , że wygrał dany projekt.

   1. Wyniki dodane – Urząd Miejski dziś zamieścił…