Walentynki i zapusty u emerytów

W minioną sobotę gołdapscy seniorzy gromadnie przybyli do swojej siedziby z koszyczkami wypełnionymi po brzegi najrozmaitszymi smakowitościami, aby wspólnie obejść walentynki i zapusty.

 

 

 

 

Na dodatek nasi członkowie, Irena i Edward Rydzewscy, obchodzili 55-lecie pożycia małżeńskiego, zatem jednocześnie uczcili swój jubileusz. Przewodnicząca Helena Łukaszewicz z wsparciem księgowej Marii Piątkowskiej jak zawsze stanęły na wysokości zadania i kunsztownie przygotowały uroczystą oprawę swoim podopiecznym – aby wszyscy w tym dniu czuli się wyjątkowo i radośnie.

Gwoździem programu była niespodzianka od szefowej w postaci zakupionego telewizora, na który skrzętnie oszczędzano, a brakującą kwotę solidarnie dołożyli członkowie. Sprzęt będzie również służył podczas szkoleń i wykładów oraz podczas słuchania lepszej jakości muzyki.

Swoją cegiełkę do nowego sprzętu w postaci odtwarzacza dołożył burmistrz Tomasz Luto – wraz z małżonką przekazali uroczyście urządzenie użytku, przecinając wstęgę. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonał także starosta Andrzej Ciołek, życząc wszystkim dużo zdrowia i dalszej wspaniałej integracji.

W zamian od związkowców włodarze poczęstowani zostali słodkościami, aby zapustom stało się zadość.

Po wstępnych uroczystościach goście otrzymali walentynkowe serduszka, zaś od jubilatów poczęstunek z wykwintną nalewką. Odśpiewano 100 lat, była też piosenka dedykowana specjalnie jubilatom. Piosenkę „gorzko, gorzko…” jubilaci byli zobligowani uwieńczyć wspólnym pocałunkiem.

Do kawy związkowe panie – Cecylia Buczyńska-Buza, Anna Skrocka i Halina Skrzypkowska – przygotowały słodkie wypieki.

Jak zawsze atmosfera była wspaniała i sprzyjała wspólnej, dobrej zabawie. Muzykę dobierał związkowy didżej Czesław Stawiecki. Pamiątkowe zdjęcia wykonał swoim aparatem Stefan Byro z Suwałk.

Goście rozeszli się do domów odprężeni, zrehabilitowani fizycznie i psychicznie, bo przecież takie integracyjne spotkania to samo zdrowie.

Przewodnicząca Helena Łukaszewicz i księgowa Maria Piątkowska przypominają i zachęcają wszystkich emerytów i rencistów, aby wstępowali w szeregi związku,a nie rdzewieli i siedzieli w czterech ścianach

Red. (C.B-B)

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Walentynki i zapusty u emerytów

  1. Anonim

    Panie Burmistrzu piękne zdjęcie z żoną.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...