Z Urzędu Miejskiego: Budżet Obywatelski na rok 2018 – opisy wniosków

Na stronie Urzędu Miejskiego w Gołdapi zostały opublikowane  krótkie opisy oraz skany wniosków  złożonych do Budżetu Obywatelskiego Gminy Gołdap na rok 2018. Głosowanie (w formie elektronicznej i tradycyjnej) potrwa od 1 do 9 lutego. Głosując będzie można poprzeć jeden projekt z listy wiejskiej i jeden projekt z listy miejskiej. Numery zostały nadane wnioskom zgodnie z datą wpływu.
 

 

ZESTAWIENIE WNIOSKÓW NA BUDŻET OBYWATELSKI GMINY GOŁDAP NA ROK 2018, Z KRÓTKIM OPISEM – TEREN WIEJSKI

1. Siłownie zewnętrzne we wsiach: Skocze, Kozaki, Górne, Galwiecie

Wnioskodawca: Maciek Kordjak

Opis: Zamontowanie na terenie wsi: Skocze, Kozaki, Górne, Galwiecie elementów siłowni zewnętrznych czyli urządzeń do ćwiczeń. Pozwolą one samodzielnie dbać o zdrowie i kondycję na świeżym powietrzu oraz wzmocnią więzi towarzyskie. Koszt:  49 500 zł.

2. Ścieżka pieszo-rowerowa na szlaku Green Velo

Wnioskodawca: Grzegorz Olszewski

Opis: Wykonanie asfaltowej ścieżki pieszo-rowerowej o długości 270 metrów we wsi Botkuny łączącej fragmenty szlaku rowerowego Green Velo. Powstanie ścieżki przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, rowerzystów i innych uczestników ruchu. Koszt:   49 495 zł.

3. Stworzenie zaplecza sanitarno-gospodarczego w pobliżu boiska i placu zabaw w Kośmidrach

Wnioskodawca:  Adam Mikielski
Opis: Remont i adaptacja części budynku gminnego znajdującego się w pobliżu boiska i placu zabaw dla dzieci. Zapewni on niezbędne zaplecze sanitarno-gospodarcze. Korzystać z będą z niego dzieci i młodzież oraz dorośli w trakcie spotkań integracyjnych. Koszt:  49 498,87 zł.

ZESTAWIENIE WNIOSKÓW NA BUDŻET OBYWATELSKI GMINY GOŁDAP NA ROK 2018, Z KRÓTKIM OPISEM – TEREN MIEJSKI

1. Powrót minibusa na gołdapskie trasy

Wnioskodawca: Piotr Wasilewski

Opis: Zakup dwóch elektrycznych autobusów (minimum 14-osobowych) do przewozu osób na trasie lokalnych atrakcji turystycznych – Centrum miasta – jezioro Gołdap – Promenada Zdrojowa. Koszt: 100 000 zł.

2. Defibrylator – Ratujmy serce!  

Wnioskodawca: Jan Steć

Opis: Zakup i umieszczenie w dużych skupiskach ludzi na terenie naszego miasta trzech nowoczesnych, automatycznych defibrylatorów AED – urządzeń do ratowania zdrowia i życia, dających możliwość udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przez każdego z nas. Koszt:  19 090 zł.

3. Wybieg dla psów – psi park

Wnioskodawca: Paulina Słomczyńska

Opis: Budowa wybiegu dla psów o powierzchni 450 m2 wyposażonego w 15 urządzeń i ogrodzonego na wysokość 1,5 m na terenie pomiędzy ul. Różaną, a ścieżką rowerową. Będzie to miejsce przyjazne dla czworonogów i ich właścicieli.  Koszt: 92 412,36 zł.

4. Bezpieczny chodnik ze ścieżką rowerową przy obwodnicy

Wnioskodawca: Michał Podciborski

Opis: Wykonanie chodnika oraz ścieżki rowerowej o długości 111 m łączących ciągi pieszo-rowerowe oraz zamontowanie 5 latarni zapewniających oświetlenie przy ul. Wojska Polskiego  i ul. Konstytucji 3 Maja. Inwestycja zwiększy komfort i bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Koszt:  100 500 zł.

5. Lekarze specjaliści dla Gołdapian

Wnioskodawca: Andrzej Tobolski

Opis: Realizacja przyjazdów lekarzy specjalistów do Gołdapi: alergologa, pulmonologa, dermatologa, reumatologa, laryngologa, okulisty. Lekarze specjaliści będą bezpłatnie dokonywać oceny stanu zdrowia i ewentualnie kierować na pogłębione badania. Lekarze zrealizują w sumie 27 wizyt. Koszt:  100 500 zł.

6. Gołdapskie Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne

Wnioskodawca:  Andrzej Życzkowski.

Opis:  Miejsce, w którym dzieci i młodzież (również z Autyzmem i Zespołem Aspergera) mogą uzyskać bezpłatne wsparcie specjalistów i terapeutów: w odrabianiu lekcji, funkcjonowaniu społecznym, trudnościach emocjonalnych, relacjach dziecko-rodzic. Pomoc uzyskają również rodzice i nauczyciele. Koszt:  100 500 zł.

7. Zumba jako zdrowy styl życia dla dzieci i dorosłych

Wnioskodawca: Aneta Adamczewska

Opis: Zumba to połączenie elementów tańca latynoamerykańskiego i ćwiczeń. Projekt przewiduje prowadzenie zajęć Zumby w dwóch grupach (dla dzieci i dorosłych) przez okres dziewięciu miesięcy. Będą to wspólne, bezpłatne treningi oraz spotkania z dietetykiem. Koszt: 14 040 zł.

8. Plac Zabaw „Hasanka” w parku przy ulicy Wojska Polskiego

Wnioskodawca: Zbigniew Makarewicz

Opis: Stworzenie placu zabaw dla dzieci jako forma zachęty do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Atrakcyjny i bezpieczny plac zabaw powstanie dzięki zainstalowaniu  wyposażenia (zabawek) i urządzeń małej architektury. Lokalizacja: Park przy ul. Wojska Polskiego.  Koszt: 100 500 zł.

Powiązane artykuły

13 komentarzy do “Z Urzędu Miejskiego: Budżet Obywatelski na rok 2018 – opisy wniosków

 1. Pasażer

  Elektryczne autobusy nie będą niestety tym samym co minibus tylko zwyczajnym środkiem transportu pozbawionym swoistego uroku. Myślę, że zdecydowana większość gołdapian, w tym ja, wolałaby powrót tamtego minibusa i nazwa ta powinna być tylko i wyłącznie zarezerwowana dla niego.

  1. Paweł

   Trzeba dążyć za duchem czasu. Meleksy to ciekawy pomysł na komunikację sezonową. Na pewno to byłoby na lata, nie jak niektóre okresowe pomysły.

   1. Tak, meleksy mogą prezentować się ok.

 2. lolo

  Kolejni lekarze specjaliści?! 27 wizyt za 100500 zł to daje 3722 zł za wizytę dla lekarza! „Lekarze będą wykonywać bezpłatnie badania” – nie będą bo dostaną za to ponad 100 tysięcy złotych z budżetu gminy czyli z moich podatków. Co roku Pan Tobolski daje ten sam pomysł, którym są lekarze specjaliści. Po co nam lekarze specjaliści skoro na pogotowie trzeba jeździć do Olecka…

  1. Yeti

   Pan Tobolski wcale nie zaskakuje, tylko trzyma ten sam poziom czyli dno. Ciekawe, że nie widać sprawozdania z realizacji jego poprzedniego wniosku, byłoby się do czego odnieść. Wszyscy zobaczyliby, że to pieniądze źle wydane. Ale to nic nowego!

   1. Monika

    Pan Tobolski rozumie potrzeby społeczeństwa i tym samym jego ostatni projekt wygrał. Nie ma co tu dyskutować nad zwycięstwem Tobolskiego. Pytanie co zrobili odpowiedzialni( na etatach urzędniczych) za obecny stan służby zdrowia, że nie widzieli i nie widzą , że zapotrzebowanie na specjalistów jest ogromne.

    1. Roman

     Jak ogromne jest zapotrzebowanie na specjalistów widać po opisie ubiegłorocznego Budżetu Obywatelskiego. „Monika” pisze żeby napisać, ale zapoznać się z tym opisem to się nie zapoznała.

  2. chirurg

   Propozycja „lolo” leczyć się u bioenergoterapeuty i zielarzy.

 3. Rowerzysta

  Niech mi ktoś wyjaśni, jak można wybudować asfaltową ścieżkę pieszo – rowerową o długości 270m za 49tys. 495 zł? Za taką kwotę to można co najwyżej wysypać ten odcinek żwirem!!!

  1. Marek

   W załączniku jest link do artykułu dr inż. Wojciecha Bańkowskiego z
   Instytutu Badawczego Dróg i Mostów i wszystko napisane.

 4. Anonim

  Lekarze sa potrzebni.Ale to co teraz się dzieje to koniec świata.Wolne kobiety wiedząc ze ktos ma rodzinę,żonę takie rzeczy się słyszy.Nie ma wytłumaczenia dla postępowania.Jeżeli zostawia się żone i dzieci dla własnych egoistycznych potrzeb,to jest draństwo i hańba.Kobiety bez zasad moralnych,kierujace sie wlasnyn ego,kasa i stanowisko-dno i patologia.To jest straszne.

  1. lolo

   Ale co ma to, że ktoś zostawia kobiety do budżetu obywatelskiego?

 5. Anonim

  Oj wszystko, co sie wyprawia.Ale czas przyjdzie i usmiech spadnie pewnym osobom.