Teatralna eskapada uczniów SP5 w Gołdapi

W Czwartek 8 lutego klasy 0-III wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Suwalskiego Ośrodka Kultury na spektakl muzyczno-taneczny pt. ,,Zuzia i przyjaciele”.

 

 

 

 

Sztukę obejrzeliśmy w głównej sali teatru im. Andrzeja Wajdy. Po zajęciu miejsc, z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie przedstawienia. Wielu uczniów w teatrze było po raz pierwszy. Gdy rozbłysły światła reflektorów, a na scenę weszli aktorzy, dzieci momentalnie wczuły się w klimat przedstawienia.

Główną bohaterką była Zuzia, która swoją rolą pokazała nam różnicę między byciem hojnym, a rozrzutnym. Przypomniała też dzieciom, że warto być samodzielnym, odważnym, ufać przyjaciołom i nie poddawać się, bo nawet z najtrudniejszej sytuacji zawsze jest wyjście.

Ten dynamiczny spektakl był jednocześnie koncertem wypełnionym tańcem i piosenkami. Barwna scenografia oraz efekty specjalne podkreślały wyjątkowość sztuki. Po przedstawieniu rozległy się gromkie brawa. Ta wycieczka została pozytywnie oceniona przez najmłodszych uczniów.

Barbara Hornostaj


Aktualności

Powiązane artykuły