Zbliżają się sesje rad obu gołdapskich samorządów

Zbliżają się sesje rad obu gołdapskich samorządów. Sesja w Rady Powiatu rozpocznie się o 13.00 – 25 sierpnia, natomiast Rady Miejskiej również o 13.00 – 30 sierpnia. Póki co spotykają się komisje opiniujące między innymi projekty uchwał.

 

Komisje gminne zajmowały się między innymi zmianami w statutach dwóch podległych placówek, zmianami w długoletniej prognozie finansowej, zmianami (nieznacznymi) w statucie gminy Gołdap, budżetem obywatelskim, zatwierdzeniem „Planu odnowy miejscowości Kośmidry na lata 2016 – 2023” oraz nowymi stawkami związanymi z zaopatrzeniem w wodę i odprowadzaniem ścieków.

 

Radni pozytywnie zaopiniowali propozycje związane z budżetem obywatelskim, który będzie wynosił 100 000 złotych. Jeśli idzie o stawki za wodę i ścieki to głosowanie jest symboliczne i nie wiadomo po co się to praktykuje, ponieważ i tak decyzja zależy od burmistrza. Można przecież to sprowadzić do informacji zamiast opiniowania. W tej sprawie radni wstrzymali się od głosu.

 

Zaopiniowano propozycje nowych taryf zaopatrzenia w wodę. Jak czytamy w dokumencie sporządzonym przez PWiK: Przeciętna rodzina obecnie płaci miesięcznie 98,74 zł, po podwyżce będzie to kwota 105,84 zł. Wzrost ceny wody i ścieku spowoduje miesięcznie wzrost rachunku o 7,10 zł. 

 

Jeśli idzie o zmiany w budżecie na 2016 (dokument w załączniku) to wątpliwości radnych niektórych wzbudziło przeznaczenie kwoty 30 tys. złotych na gminne dożynki, podczas gdy budżet ubiegłorocznych powiatowych wyniósł (wraz z dofinansowaniem z sąsiednich gmin) około 10 tysięcy.

 

Porządek sesji Rady Miejskiej wraz z projektami uchwał zamieszczamy w jednym załączników:

budzet_uzasadnienie_RM_VIII_2016

sesje i komisje do BIP(38)-2

sesje i komisje do BIP(38)-2

Załącznik Nr 4_przychody i rozchody

 


Aktualności

Powiązane artykuły

10 komentarzy do “Zbliżają się sesje rad obu gołdapskich samorządów

 1. Lena

  „Radni pozytywnie zaopiniowali propozycje związane z budżetem obywatelskim, który będzie wynosił 100 000 złotych.” – To się zgadza.

  „Zaopiniowano propozycje nowych taryf zaopatrzenia w wodę.” A czemu to Redakcja nie pisze tutaj JAK zaopiniowano propozycje?. Takie pisanie buduje atmosferę, że radni POZYTYWNIE zaopiniowali propozycje. A wiem, że było zupełnie inaczej. Prawdopodobnie wszyscy na wszystkich komisjach wstrzymali się od głosu.

  1. W zasadzie problem polega na czymś innym, ponieważ w wypadku stawek za wodę i ścieki głosowanie jest symboliczne i nie wiem po co się to praktykuje. Zaproponowane stawki w odpowiednim terminie i tak muszą wejść w życie i to jest decyzja burmistrza. Radni wstrzymali się od głosu.

 2. wkurzony

  Urząd Gminy w tegorocznym budżecie zaplanował wydatki o prawie 1 500 000 zł wyższe niż w roku ubiegłym, a tu dalszy wzrost wydatków na administrację.
  SKANDAL!
  W Rozdziale 75023 „Urzędy gmin” dokonuje się zmian:
  • w § 6060 zwiększa się plan wydatków o kwotę 50 000,00 zł z przeznaczeniem na nowe zadanie ” Zakup programu komputerowego Finanse i Księgowość”. Źródłem finansowania są środki z § 4210.

  Dopdatkowo wydatki na dożynki i samochód dla domu kultury, podwyżki dla OSIRU
  – że też radni tzw. opozycyjni na to pozwalają.
  Burmistrzu Luto, a gdzie te pańskie oszczędności?

 3. ZXY

  Slusznie !! Czas najwyzszy zakonczyc samowole w ustalaniu stawek za wode I scieki.
  Aby to uczynic nalezy zmienic przepisy (ustawe) w tej sprawie.
  Panie I panowie radni miejscy ta sprawa nalezy dp was. Ruszcie umyslem jak to zrobic.To wam mieszkancy zaufali a wy umywacie rece niemoca.
  Temat wody I sciekow jest na „wokandzie”: ogolnokrajowej.Obecnie od wielu lat zamiast samorzadu sa samowolne kliki.

  1. Ciachu

   Jak radni mają zmieniać zapisy Ustaw? Mają dokładnie takie same możliwości jak każdy mieszkaniec – np. uruchamiać naszych parlamentarzystów. To oni mają możliwości!

 4. ZXY

  Radni moga skladac wnioski, w imieniu wyborcow, do biur poselskich I senatorskich o zmiane ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wode I odprowadzeniu sciekow.
  Podobnie jak w sprawie malego ruchu granicznego. A gdzie jest KOD.?

  1. skubi

   Należy spytać oficera prowadzącego z WSI ewentualnie sponsora Sorosa.

 5. Dziurdziel

  http://www.facebook.com/wasilewskipiotrek – pod tym linkiem jest filmik z ostatniej Sesji Rady Powiatu, na którym osoba udostępniająca ten film na FB pokazuje jakim radnym jest Miszkiel Piotr. Brawo dla tej osoby. Na filmie widać jak Miszkiel Piotr na pytanie , czy może już podzielić się wnioskami ze swego przeglądu tysięcy dokumentów, których żądał ze Starostwa, odpowiada krótko: „NIE”. Oto cały radny. Bezcenna jest reakcja reszty Rady na jego zachowanie.

 6. Piotr Wasilewski

  Dziurdziel – jesteś domniemany jako idiota (mam filmy dla znajomych). Jakbyś był mądry to byś linkował z Naszej Gołdapi (której nie prowadzę). Sprawa jest bardziej poważna prawnie, niż się idiotom wydaje. Otóż: http://www.giodo.gov.pl/317/id_art/3632/j/pl/. Zgodnie z prawem, każdy, kto narusza ochronę obywatela do prywatności, tak jak fanpage Gołdap Tu Mieszkam (posądzam o to jednego z byłych nielicznych dyrektorów DK i redakcję jednego z portali potencjalnie takich org.), podlega każe pozbawienia wolności. A przynajmniej ostracyzmowi społecznemu. ujawnianie Waszych danych w przyszłości nie będzie dla Was ciekawe.

  1. Panie radny Wasilewski – od początku kadencji Pan wpada w swoje własne pułapki, zresztą nie tylko prawne. Ale najpierw jeśli Pan posądzi portal „jeden z takich org”:-) o współredagowanie wspomnianego „Gołdap Tu Mieszkam” to może niech Pan zwróci również uwagę na reperkusje prawne, a wcześniej policzy przynajmniej do dziesięciu. Ponieważ jeśli Pan posunie się dalej to nikt nie będzie siedział z założonymi rękami. Pan zdecydowanie siebie przecenia i strzela – by tak rzec – ślepakami. Panu się naprawdę wydaje, że ktoś się Pana boi? Co do ostracyzmu, to w Pana ustach to słowo brzmi równie humorystycznie jak „transparentność”…