Zbliżają się sesje rad obu gołdapskich samorządów

Zbliżają się sesje rad obu gołdapskich samorządów. Sesja w Rady Powiatu rozpocznie się o 13.00 – 25 sierpnia, natomiast Rady Miejskiej również o 13.00 – 30 sierpnia. Póki co spotykają się komisje opiniujące między innymi projekty uchwał.

 

Komisje gminne zajmowały się między innymi zmianami w statutach dwóch podległych placówek, zmianami w długoletniej prognozie finansowej, zmianami (nieznacznymi) w statucie gminy Gołdap, budżetem obywatelskim, zatwierdzeniem „Planu odnowy miejscowości Kośmidry na lata 2016 – 2023” oraz nowymi stawkami związanymi z zaopatrzeniem w wodę i odprowadzaniem ścieków.

 

Radni pozytywnie zaopiniowali propozycje związane z budżetem obywatelskim, który będzie wynosił 100 000 złotych. Jeśli idzie o stawki za wodę i ścieki to głosowanie jest symboliczne i nie wiadomo po co się to praktykuje, ponieważ i tak decyzja zależy od burmistrza. Można przecież to sprowadzić do informacji zamiast opiniowania. W tej sprawie radni wstrzymali się od głosu.

 

Zaopiniowano propozycje nowych taryf zaopatrzenia w wodę. Jak czytamy w dokumencie sporządzonym przez PWiK: Przeciętna rodzina obecnie płaci miesięcznie 98,74 zł, po podwyżce będzie to kwota 105,84 zł. Wzrost ceny wody i ścieku spowoduje miesięcznie wzrost rachunku o 7,10 zł. 

 

Jeśli idzie o zmiany w budżecie na 2016 (dokument w załączniku) to wątpliwości radnych niektórych wzbudziło przeznaczenie kwoty 30 tys. złotych na gminne dożynki, podczas gdy budżet ubiegłorocznych powiatowych wyniósł (wraz z dofinansowaniem z sąsiednich gmin) około 10 tysięcy.

 

Porządek sesji Rady Miejskiej wraz z projektami uchwał zamieszczamy w jednym załączników:

budzet_uzasadnienie_RM_VIII_2016

sesje i komisje do BIP(38)-2

sesje i komisje do BIP(38)-2

Załącznik Nr 4_przychody i rozchody

 


Aktualności

Powiązane artykuły

10 komentarzy do “Zbliżają się sesje rad obu gołdapskich samorządów

 1. Lena

  „Radni pozytywnie zaopiniowali propozycje związane z budżetem obywatelskim, który będzie wynosił 100 000 złotych.” – To się zgadza.

  „Zaopiniowano propozycje nowych taryf zaopatrzenia w wodę.” A czemu to Redakcja nie pisze tutaj JAK zaopiniowano propozycje?. Takie pisanie buduje atmosferę, że radni POZYTYWNIE zaopiniowali propozycje. A wiem, że było zupełnie inaczej. Prawdopodobnie wszyscy na wszystkich komisjach wstrzymali się od głosu.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. W zasadzie problem polega na czymś innym, ponieważ w wypadku stawek za wodę i ścieki głosowanie jest symboliczne i nie wiem po co się to praktykuje. Zaproponowane stawki w odpowiednim terminie i tak muszą wejść w życie i to jest decyzja burmistrza. Radni wstrzymali się od głosu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. wkurzony

  Urząd Gminy w tegorocznym budżecie zaplanował wydatki o prawie 1 500 000 zł wyższe niż w roku ubiegłym, a tu dalszy wzrost wydatków na administrację.
  SKANDAL!
  W Rozdziale 75023 „Urzędy gmin” dokonuje się zmian:
  • w § 6060 zwiększa się plan wydatków o kwotę 50 000,00 zł z przeznaczeniem na nowe zadanie ” Zakup programu komputerowego Finanse i Księgowość”. Źródłem finansowania są środki z § 4210.

  Dopdatkowo wydatki na dożynki i samochód dla domu kultury, podwyżki dla OSIRU
  – że też radni tzw. opozycyjni na to pozwalają.
  Burmistrzu Luto, a gdzie te pańskie oszczędności?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. ZXY

  Slusznie !! Czas najwyzszy zakonczyc samowole w ustalaniu stawek za wode I scieki.
  Aby to uczynic nalezy zmienic przepisy (ustawe) w tej sprawie.
  Panie I panowie radni miejscy ta sprawa nalezy dp was. Ruszcie umyslem jak to zrobic.To wam mieszkancy zaufali a wy umywacie rece niemoca.
  Temat wody I sciekow jest na „wokandzie”: ogolnokrajowej.Obecnie od wielu lat zamiast samorzadu sa samowolne kliki.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Ciachu

   Jak radni mają zmieniać zapisy Ustaw? Mają dokładnie takie same możliwości jak każdy mieszkaniec – np. uruchamiać naszych parlamentarzystów. To oni mają możliwości!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. ZXY

  Radni moga skladac wnioski, w imieniu wyborcow, do biur poselskich I senatorskich o zmiane ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wode I odprowadzeniu sciekow.
  Podobnie jak w sprawie malego ruchu granicznego. A gdzie jest KOD.?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. skubi

   Należy spytać oficera prowadzącego z WSI ewentualnie sponsora Sorosa.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 5. Dziurdziel

  http://www.facebook.com/wasilewskipiotrek – pod tym linkiem jest filmik z ostatniej Sesji Rady Powiatu, na którym osoba udostępniająca ten film na FB pokazuje jakim radnym jest Miszkiel Piotr. Brawo dla tej osoby. Na filmie widać jak Miszkiel Piotr na pytanie , czy może już podzielić się wnioskami ze swego przeglądu tysięcy dokumentów, których żądał ze Starostwa, odpowiada krótko: „NIE”. Oto cały radny. Bezcenna jest reakcja reszty Rady na jego zachowanie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Piotr Wasilewski

  Dziurdziel – jesteś domniemany jako idiota (mam filmy dla znajomych). Jakbyś był mądry to byś linkował z Naszej Gołdapi (której nie prowadzę). Sprawa jest bardziej poważna prawnie, niż się idiotom wydaje. Otóż: http://www.giodo.gov.pl/317/id_art/3632/j/pl/. Zgodnie z prawem, każdy, kto narusza ochronę obywatela do prywatności, tak jak fanpage Gołdap Tu Mieszkam (posądzam o to jednego z byłych nielicznych dyrektorów DK i redakcję jednego z portali potencjalnie takich org.), podlega każe pozbawienia wolności. A przynajmniej ostracyzmowi społecznemu. ujawnianie Waszych danych w przyszłości nie będzie dla Was ciekawe.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Panie radny Wasilewski – od początku kadencji Pan wpada w swoje własne pułapki, zresztą nie tylko prawne. Ale najpierw jeśli Pan posądzi portal „jeden z takich org”:-) o współredagowanie wspomnianego „Gołdap Tu Mieszkam” to może niech Pan zwróci również uwagę na reperkusje prawne, a wcześniej policzy przynajmniej do dziesięciu. Ponieważ jeśli Pan posunie się dalej to nikt nie będzie siedział z założonymi rękami. Pan zdecydowanie siebie przecenia i strzela – by tak rzec – ślepakami. Panu się naprawdę wydaje, że ktoś się Pana boi? Co do ostracyzmu, to w Pana ustach to słowo brzmi równie humorystycznie jak „transparentność”…

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...