Wizyta uczniów w przejściu granicznym w Gołdapi

Wczoraj funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej z Gołdapi gościli 7 licealistów z Węgorzewa oraz 11 uczniów z Francji, których zapoznali ze specyfiką służby w SG. Podczas wizyty funkcjonariusze pokazali gościom sprzęt będący na wyposażeniu SG, który jest wykorzystywany w codziennej służbie.

 

Ponadto omówili główne zadania formacji oraz zapoznali ich z infrastrukturą drogowego przejścia granicznego na granicy polsko-rosyjskiej. Młodzież mogła zobaczyć, jak na co dzień funkcjonariusze dokonują odpraw granicznych i ochraniają zewnętrzną granicę Unii Europejskiej.

Uczniowie z Francji, licealiści z Węgorzewa oraz ich opiekunowie podziękowali funkcjonariuszom za zorganizowane spotkanie.

(Za: http://www.wm.strazgraniczna.pl/wm)


Aktualności

Powiązane artykuły

14 komentarzy do “Wizyta uczniów w przejściu granicznym w Gołdapi

 1. A

  No cóż… teraz to już tylko zwiedzanie przejścia zostało 🙁 nie ma co, dobra zmiana!

  1. nwo

   Dobra zmiana zabrała prezesom milionowe odprawy uszczelniła system podatkowy dzięki czemu w 1 kwartale 2016 wpłynęło około 7,5 mld zł więcej rok do roku, opodatkowała sieci handlowe zagranicznych sklepów i banki które miały eldorado w Polsce. Kasę przeznaczyła m.in. na podwyżki po 8 latach dla wojska. Rodzice mogą decydować o pójściu 6 -latków(własnych dzieci) do szkoły, obniżono wiek emerytalny(zarezerwowano w budżecie na to pieniądze na 2017 i ustawę podpisał prezydent), wiele innych jednak trudno wytłumaczyć podobnym do pana żyjących na cudzy koszt i nielegalnych interesów. Może czuć się pan sfrustrowany utratą nielegalnych dochodów ze szmuglu i neguje dobrą zmianę ale siedzenie z założonymi rękami w przekonaniu, że i tak nic się nie da zrobić jest błędne proszę sięwziąść w garśc i znależc wkońcu legalną prace. W linku dedykacja dla pana. https://www.youtube.com/watch?v=6VqQxflkwVo

   1. zmiennik

    Zobaczymy te „dobre zmiany” za rok – dwa, kiedy okaże się, że pieniędzy w budżecie coraz mniej.

    1. Miś

     Tusk ograbił Polaków z rezerwy demograficznej, ofe, zadłużył na ponad 0,5 biliona złotych przy wsparciu środków unijnych. O aferach i najdroższych drogach nie wspomnę, gdzie byli kodowcy, opozycja dlaczego milczeli? Po zmianie rządu i kierunku wydawania pieniędzy m.in. na rodziny wielodzietne które w końcu stać na pokazanie dzieciom m.in. morza i spędzenia tam wakacji podnoszone jest larum, niedługo ruszy program mieszkanie dla młodych bo ten rząd rozumie Polaków i ich potrzeby. Opozycja proponuje przemyt i kombinatorstwo. Wystarczyło zmienić kierunek strumienia pieniędzy i już komuchy dostały szczękościsku i wzmagają aktywność.

   2. A

    A co z utratą dochodów w branży motoryzacyjnej, spożywczej lub wielu innych? A spadek popytu na usługi? Co z kontaktami towarzyskimi – może cię to zdziwi ale ja mam na przykład znajomych w Kaliningradzie /wyjazd nad morze szlag trafił/, co z branżą turystyczną? – bo przecież wielu nie przyjechało do PL na wakacje czy weekend? Pójdę dalej… spadek wpływu do budżetu z tytułu VAT – przecież ta potężna kasa ze szmuglu jak to nazywasz, była również wydawana w PL.
    Każdy widzi to, co chce zobaczyć, albo na co mu jarek pozwala 😉

    1. Miś

     Ta wasza propaganda towarzyszu ma się nijak do rzeczywistości. http://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/744383,Dochody-budzetu-panstwa-2016-wyzsze-wplywy-z-podatkow.html

     1. Ewa

      Skoro jest tak dobrze, to skąd 60mld dziury :p

     2. Owoc

      Pani Ewo problem dziury jest opisany w komentarzu z linka. http://blogmedia24.pl/node/64285

 2. YXZ

  Po przemytnikach pozostaly tylko wspomnienia.

 3. QWERTY

  Jak ktoś przemycał to kupi wizę i dalej będzie. Jak ktoś prowadził interes , sklep , hotel to zauważy mniej w kieszeni od razu. Biedronka na granicy na pewno się nie utrzyma. I co powie twoja żona jak pracę straci? Czy Rosjanie przyjeżdżali na przemyt czy po zakupy? Dlaczego mamy nie przyjmować od nich pieniędzy? Dlaczego otworzono MRG na Białorusi i Ukrainie a z Rosja Nie? Dlaczego stalnie zmienia się okoliczności zamknięcie – wedle rządu Dni Młodzieży, później zagrożenia od Rosji , a dziś w radiu że ogranicza się przemyt. Z przemytem można inaczej walczyć – są przecież służby graniczne.
  Dla mnie rzecz jest jasna – PIS na złość ROSJI i tyle! To jest niedobra zmiana dla Polaków i tylko mało rozgarnięty Polak tego nie widzi . .ale bedzie . I skończcie z tym TUSKIEM jak mantra winien wszystkiemu nawet temu że lata nie ma.

 4. Anonim

  „Ewa
   24 sierpnia 2016 at 09:43
  Skoro jest tak dobrze, to skąd 60mld dziury :p”

  Gigantyczna „kreatywna księgowość” w ostatnich latach rządów PO-PSL! Deficyt zmniejszali tylko na papierze, a długi kryli po funduszach celowych.

  Gigantyczna „kreatywna księgowość” w ostatnich latach rządów PO-PSL! Deficyt zmniejszali tylko na papierze, a długi kryli po funduszach celowych
  wpis z dnia 19/08/2016

  foto: KPRM (Flickr.com / CC 1.0)

  Najnowszy raport NIK nie pozostawia złudzeń – w latach 2013-2015 rządzący naszym krajem na gigantyczną skalę uprawiali „kreatywną księgowość”, a jawność i przejrzystość finansów publicznych pozostawiała wiele do życzenia. Manipulowano nawet przy tak kluczowych dla finansowej oceny państwa danych, jak wysokość dochodów/wydatków czy rozmiar długu publicznego. Tylko w samym 2014 roku ekipie Tuska udało się sztucznie ukryć ponad 28 mld zł deficytu finansów publicznych!
  za:
  https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-jawnosci-i-przejrzystosci-finansow-publicznych.html
  https://www.nik.gov.pl/plik/id,6907.pdf

 5. Qwerty

  Panie Anonim.- to zależy gdzie się czyta i kto pisze. Wiadomości na programie 1 tez się nie da już słuchać. Trzeba przede wszystkim myśleć. A nie PiSmakować jak to było źle. Macie 4 lata na rządzenie to pokażcie jak to się robi. Na razie kłamstwo goni kłamstwo.

  1. Anonim

   Kto wybrał Prezesa NIK i z czyjej listy startował do senatu Krzysztof Kwiatkowski? W wyborach parlamentarnych w 2007 wybrany z okręgu łódzkiego na senatora VII kadencji startował z listy Platformy Obywatelskiej RP okręgu 9 Łódź. Kierował Komisją Ustawodawczą. W lutym 2009 roku został sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości (Kto rządził w tym czasie?). 14 października 2009 roku powołany na urząd ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego ((Kto rządził w tym czasie?). ). W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskał mandat poselski z okręgu łódzkiego (W wyborach parlamentarnych w 2011 był kandydatem Platformy Obywatelskiej do Sejmu z trzeciego miejsca w okręgu łódzkim. Uzyskał mandat poselski, zdobywając 68 814 głosów).
   26 lipca 2013 powołany przez Sejm na prezesa Najwyższej Izby Kontroli. 9 sierpnia 2013 roku jego wybór na szefa NIK zatwierdził Senat.
   27 sierpnia 2013 roku, po zaprzysiężeniu w Sejmie, Krzysztof Kwiatkowski rozpoczął swoją sześcioletnią kadencję na stanowisku Prezesa Najwyższej Izby Kontroli.
   https://www.nik.gov.pl/o-nik/kierownictwo-nik/krzysztof-kwiatkowski.html
   Nie jestem zwolennikiem, ani sympatykiem PISu i nie PiSmakuję. NIKiem kieruje człowiek pochodzący z PO i to NIK w swoim raporcie (https://www.nik.gov.pl/plik/id,6907.pdf) określił jak to było źle.
   Trzeba czytać, myśleć i wyciągać wnioski. a nie pisać, że ktoś kłamie!

   Przemyśl to co napisał: „YXZ 25 sierpnia 2016 at 01:46
   Qwerty jeśli posadzasz kogoś o kłamstwo to należy podać kto I w jaki sposób ciebie okłamał.
   W przeciwnym przypadku można narazić się na konsekwencje. Kodowanie nie wyszło nikomu na zdrowie.”

 6. YXZ

  Qwerty jesli posadzasz kogos o klamstwo to nal;ezy podac kto I w jaki sposob ciebie oklamal.
  W przeciwnym przypadku mozna narazic sie na konsekwencje. Kodowanie nie wyszlo nikomu na zdrowie.