17. edycja Mazury AirShow dobiegła końca

air_show_217. edycja Mazury AirShow dobiegła końca. W tym roku oprócz załóg, które na stałe wpisały się w program imprezy, mieliśmy przyjemność gościć i podziwiać nowych członków wielkiej rodziny lotniczej. Niesamowitych wrażeń dostarczyli nam: Pterodaktyl Flight, którzy odtworzyli klasyczną walkę powietrzną z czasów I wojny światowej. Ponadto swoje umiejętności pokazali: Petrouille Reva, Grupa AT-3, Wiatrakowce, skoczkowie spadochronowi. Istniały obawy, że podczas pokazów nie będziemy mogli podziwiać pilota akrobacyjnego Marka Choima. Podczas przygotowań do startu pierwszego dnia w II bloku pokazów pojawiły się wątpliwości dotyczące pełnej sprawności statku powietrznego, dopuszczającej wykonywanie figur akrobacyjnych. Bezpieczeństwo naszych pilotów oraz publiczności jest nadrzędnym priorytetem, na szczęście mogliśmy podziwiać jego kunszt i doskonałą precyzję pilotażu.

Niestety w tym roku nie mieliśmy możliwości obejrzeć przelotu SU – 22. Trzeba jednak podkreślić, iż uwarunkowane jest to licznymi obwarowaniami. Są to bowiem samoloty myśliwsko-bombowe i na każdy przelot potrzebują specjalnych zezwoleń.

Tyle jeśli chodzi o Giżycko. W tym samym czasie amatorzy podniebnych przygód mieli możliwość skorzystać z lotów widokowych samolotem AN-2 popularnie zwanym Antkiem, a także, co odważniejsi wybrać się z Uwe Zimmermannem lub z pilotami Litewskiej Grupy Akrobacyjnej na niezapomniany lot akrobacyjny z lotniska Wilamowo. Ponadto była okazja do zrobienia zdjęć samolotów z niewielkiej odległości, a nawet porozmawiania z pilotami.

Pogoda, jak co roku, dopisała. Tak samo jak i licznie zgromadzona publiczność.

air_show_1 air_show_3 air_show_4 air_show_5 air_show_6 air_show_7 air_show_8 air_show_9 air_show_10 air_show_11 air_show_12 air_show_13 air_show_14 air_show_15 air_show_16 air_show_17 air_show_18


Aktualności

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “17. edycja Mazury AirShow dobiegła końca

 1. Anna

  fajna impreza, szkoda tylko, że bez SU

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. greg

  Bez jaj…. Nie doleciałył?! A w ogóle piloci widzieli, że mają przylecieć?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. pit

  Byłem osobiście super impra

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...