Do rywalizacji stanęło ponad 336 zawodników

zawody_gizycko_1

zawody_gizycko_1W dniach 29-30 marca na pływalni w Giżycku odbyły się XI Wiosenne Zawody Pływackie o puchar Burmistrza Miasta Giżycka. Do rywalizacji stanęło ponad 336 zawodników i zawodniczek z 24 klubów a wśród nich 11 pływaków z PIORUNA Gołdap. Podopieczni trenera Adama Kozłowskiego wywalczyli 12 medali: 1 złoty, 4 srebrne oraz 6 brązowych.

Do sukcesów przyzwyczaił nas już Dawid Sobolewski, który nie zawiódł nas i tym razem cztery razy stając na podium. Zdobył on 1 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym, 2 miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym oraz 3 miejsca na dystansach 200 m i 400 m stylem dowolnym. Dawid w klasyfikacji generalnej zawodów wywalczył sobie bardzo dobre 3 miejsce.

Mateusz Sztuk wrócił do Gołdapi z trzema srebrnymi krążkami na szyi – zajął on 2 miejsca na dystansach: 50 m, 100 m oraz 200 m stylem grzbietowym.

Dwa brązowe krążki wywalczył, reprezentujący jeszcze Kormoran Olsztyn, nasz zawodnik Kamil Tyszlak. Kamil rywalizował w konkurencjach stylu motylkowego na dystansach 50 m oraz 100 m

Miłosz Januszkiewicz zajął 3. miejsce na dystansach 200 m w stylu grzbietowym.

Andrzej Staniaszek na dystansie 50 m stylem grzbietowym zajął 3. miejsce

Brązowy medal wywalczyła również Oliwka Jakowska na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Jak zwykle podczas rywalizacji nie zabrakło najgorszych dla sportowców 4 miejsc, które zajęli: Basia Mejcz na 200 m stylem klasycznym, Oliwia Jakowska 100 m stylem klasycznym, Mateusz Sztuk 400 m stylem dowolnym, Staniaszek Andrzej 100 m stylem grzbietowym i Miłosz Januszkiewicz 200 m stylem grzbietowym.

Pechowo zawody zakończyła bardzo dobrze zapowiadająca się najmłodsza zawodniczka naszego klubu Natakla Zapolnik dwa razy zajmując czwarte miejsca.

Wszystkim startującym Piorunkom oraz ich rodzicom składamy serdeczne gratulacje.

Przy okazji warto nadmienić o kolejnym wielkim sukcesie naszego zawodnika.

Dawid Sobolewski został zakwalifikowany i zaproszony na zgrupowanie kadry młodzików Województwa Warmińsko-Mazurskiego, które odbędzie ię na przełomie kwietnia i maja w Kołobrzegu – gratulacje.