A teatr jest po to, // Żeby wszystko było inne niż dotąd

integracyjna

integracyjnaŚwięto Teatru przypada na 27 marca. W naszym przedszkolu obchodziliśmy przeszło tydzień od 21 do 31 marca. Każda z grup przygotowała teatrzyk i zapraszała gości do obejrzenia. Tematyka przedstawień była różnorodna. Grupa 3l,,b” przygotowała przedstawienie pt ,,Zabawki”.

Wszyscy zobaczyli jak bardzo źle czują się zabawki w bałaganie i dlaczego tak ważny jest porządek.

3l,,a”- zajęły się czystością – przedstawiając teatrzyk pt. ,,Czystość to zdrowie”.

4l,,a”w przedstawieniu pt. ,,Porady wróżki Dobrej Rady” swoim widzom przekazały radę , że ,,Kto krzyczy od ucha do ucha – tego nigdy nikt nie słucha”.

4l,,b” w swoim przedstawieniu pt. ,,Czerwony Kapturek” dostarczyły widzom wielu emocji, bo jak zwykle wilk był groźny, a Kapturek – uroczy.

Grupa 5h poranna zaprosiła widzów do krainy, w której pokłóciły się kolory, na spektakl pt. ,,Kolory”. Dzieci ubrane w piękne kostiumy niosły widzom przesłanie: ,,Gdy ludzie się nie kochają- to kolory zanikają”.

Grupa integracyjna przygotowała przedstawienie pt. ,, Cztery pory roku”.

Sukcesem aktorów z tej grupy był fakt, że wszyscy brali udział w przedstawieniu, a każda pora roku w odpowiednich strojach prezentowała się dostojnie i poważnie.

5l,,a”zaproponowały przedszkolakom teatrzyk pt. ,,Podwórkowy Teatr”. W spektaklu oprócz dzieci brały udział panie pracujące w przedszkolu. Sztuka opowiadała o tym jak za pomocą humorystycznych wierszy, piosenek i tańców szare podwórko zamienia się w teatr.

Grupa 5l,,b”w przedstawieniu pt. ,,Przygoda w królestwie pachnącym lawendą” niosła swoim widzom edukacyjne treści. Mali aktorzy – ubrani w piękne stroje, królewskie szaty- poruszyli problem konieczności segregowania śmieci. O tym uczymy się już od przedszkola, aby świat był pachnący.

W ostatnim dniu naszego przedszkolnego Święta Teatru- niespodzianka.

Rodzice z grupy 5h – popołudniowej wraz z wychowawczynią panią Dorotą Sławińską przygotowali niespodziankę. Wystawili nam sztukę pt. ,,Czerwony Kapturek”, w której zagrali wszystkie role. Ileż było radości, emocji i napięcia, kiedy w rolę wilka wcielił się tata Wiktora Sarosiek, a Czerwonym Kapturkiem była mama Kubusia Wiktoruka, babcią była mama Julii Tobolskiej, leśniczym tata Łukasza Wróbla, a mamą Kapturka była mama Michalinki Kudryk.

Fantastyczna scenografia, rekwizyty, kostiumy i poczucie humoru rodziców sprawiło, że mieliśmy w tym dniu prawdziwą ucztę teatralną.

Wszyscy wiemy jak ważną rolę pełni teatr w życiu dorosłych i dzieci. Mamy nadzieję , że w tych dniach dorośli i dzieci poczuli magię teatru.

Poetka Joanna Kulmowa wyraziła to w wierszu ,, Po co jest teatr?”

(..) To jest teatr.

A teatr jest po to,

Żeby wszystko było inne niż dotąd.

Żeby iść do domu w zamyśleniu,

w zachwycie.

I już zawsze w misce księżyc widzieć… (…)

 

Koordynator Grażyna Fiszer, Przedszkole Samorządowe nr 1


Aktualności

Powiązane artykuły