Jak skorygować budżety i nadrobić zaległości?

zarzad_2

zarzad_2Dużą część środowego posiedzeniu Zarządu Powiatu zajęły relacje kierowników instytucji podległych Starostwu starających się o korektę swoich tegorocznych budżetów. Kilka razy pojawił się temat dostosowania przyszłorocznego budżetu powiatu do indywidualnego wskaźnika zadłużenia, co okazuje się rzeczą niełatwą.

Niestety część z podległych Starostwu placówek nie otrzyma na razie zaproponowanych przez dyrektorów kwot. O 117 tysięcy starał się dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Leszek Kowalewski ale dostanie tylko 59. – W tych okolicznościach może być problem ze ścinką poboczy – stwierdził dyrektor, choć Zarząd Dróg potrzebuje również sporą kwotę na paliwo i bieżącą konserwację dróg.

Przy okazji dyrektor podzielił się kilkoma informacjami: o realnej możliwości remontu około kilometrowego odcinka drogi od Surmin przez Sapałówkę do Juchnajć przy współpracy z Gminą Gołdap, że na Wiosennej położona zostanie kanalizacja wodno-ściekowa (remont tej ulicy zaplanowano na przyszły rok) i że odcinek Partyzantów od Królewieckiej do Tatyzy będzie wkrótce ulicą jednokierunkową.

Starosta Andrzej Ciołek poinformował, iż w przyszłym roku zamierza się zająć schetynówkami w sąsiednich gminach „aby oddać tym gminom sprawiedliwość dziejową”.

Również nie była usatysfakcjonowana z decyzji Zarządu dyrektor połączonych placówek – bursy i SOSW – Anna Kuskowska. – Przejmując tę placówkę przejęłam niesamowity dług.

Aby to nadrobić potrzebna jest kwota prawie 300 tys. złotych, natomiast Starostwo da około 150 tys.

– Śmiem twierdzić, że w obu placówkach nie zrobiono do tej pory nic by zmniejszyć wydatki – powiedziała skarbnik powiatu, mając na myśli bursę i SOSW, jednocześnie starosta Andrzej Ciołek pochwalił dotychczasowe działania nowej dyrektor.

Na tym samym posiedzeniu zaakceptowano propozycję miesięcznej opłaty za pobyt w bursie i będzie to kwota 40 zł.

Więcej powodów do zadowolenia niż pozostali dyrektorzy miała dyrektor Ewa Winnicka, ponieważ Zarząd zaakceptował wprowadzenie ¼ etatu dla psychologa w, kierowanej przez nią, Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej.

Powracał temat przyszłorocznego budżetu powiatu gołdapskiego i dostosowania go do (od nowego roku dużo bardziej rygorystycznego) indywidualnego wskaźnika zadłużenia, co zresztą dotyczy ponad dwustu polskich samorządów. Prawdopodobnie Starostwo wypuści w tym celu obligacje.

zarzad_1

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

10 komentarzy do “Jak skorygować budżety i nadrobić zaległości?

 1. qwerd

  Jak mają się te wszystkie korekty budżetu do zarobków burmistrza (po jego ostatnich podwyżkach) i szefa PUP dzięki któremu bezrobocie w okresie jesienno-zimowym dochodzi do 30%. Może najwyższa pora podziękować tym wszystkim niekompetentnym urzędnikom? A pasożytów którzy specyfikację przetargową traktują z przymrużeniem oka postawić przed sądem.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. profesor

  Ładnie te laptopy wyglądają ale od nich pieniędzy nie przybywa

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Anonim

  a te 1/4 etatu dla pracownika poradni to dla kogo trzymamy?…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. pacjent

  A może ktoś się w końcu zajmie odpowiedzią na pytanie dlaczego dyrektorka szpitala jeździ samochodem starostwa i wykorzystuje go do prywatnych celów? Kto płaci za paliwo i inne koszty utrzymania tego samochodu? Podobnie ma się z zakupem nowego samochodu dla starosty – jeśli jest tak słabo z budżetem to skąd pieniądze na nowy samochód? Starosta podobnie jak burmistrz chce szukać oszczędności wszędzie tylko nie w swoim urzędzie!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. z

  Pacjent, masz rację. Pani prezes szpitala często jest widziana w samochodzie starostwa. Ale odpowiedzi nie czekaj – kłopotliwe pytania są pomijane, starostwo udaje, że ich nie ma, poza tym przypadkowe społeczeństwo nie ma prawa zbyt dużo wiedzieć.
  Zresztą, to dosyć skuteczna metoda, minie trochę czasu i się zapomni… oby sie komuś jednak nie przypomniało przed wyborami.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Starostwo Powiatowe w Gołdapi

  Informuję, iż każdy zainteresowany zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej w Starostwie Powiatowym w Gołdapi można złożyć wniosek o udostępnienie informacji publicznej.
  Wniosek należy złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańców, ul. Krótka 1 lub przesłać pocztą elektroniczną na adres starostwo.goldapskie@post.pl .
  Formularz wniosku dostępny jest w Biurze Obsługi Mieszkańców oraz na stronie BiP: http://bip.warmia.mazury.pl/powiat_goldapski/208/Informacje_nieudostepnione/

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. z

  Hahaha! Starostwo jest jednostką służebną wobec społeczeństwa.
  to oznacza, drogi obywatelu, który dajesz pieniadze na funkcjonowanie starostwa, że jak chcesz się czegoś dowiedzieć, to musisz wystąpić z wnioskiem.
  Natomiast za darmo masz to, czego dowiedzieć się nie chcesz – co starosta otworzył, gdzie był (za pieniądze z Twoich podatków), komu przyznał nagrodę (za pieniadze z Twoich podatków), a niedługo dowiesz się, jaki kupił samochód (za pieniadze z Twoich podatków). Ale jak będziesz chciał się dowiedzieć, gdzie i po co tym samochodem jeździ, to będziesz musiał wystapić do niego w wnioskiem o udzielenie tej informacji.
  Cóż… „o take Polske” walczyliśmy?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. spostrzegawczy

  Do: profesor – Na zdjęciach są 2 laptopy a reszta to monitory (6)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. x

  Faktycznie z tym samochodem prezesowej. Jeździ nim nawet na zakupy do Tesco. A przecież Goldmedica to spółka sama w sobie. Niezła warszawka w naszym powiecie

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. pacjent

  Ciekawe podejście „Starostwa Powiatowego w Gołdapi” – jeśli nie wiadomo co zrobić to trzeba zasłonić się przepisami, a nóż mieszkaniec dalej nie pociągnie sprawy, bo np. nie będzie chciał się ujawnić i wystawiać na problemy ze strony władzy. A czy trzeba pisać wniosek żeby dowiedzieć się kto z imienia i nazwiska kryje się pod pseudonimem „Starostwo Powiatowe w Gołdapi”? A samochód starostwa którym jeździ prezesowa widziany był ostatni w Baniach mazurskich – chyba też na zakupach a może na lodach?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...