Łyżka Rud. Loerzera

Pisaliśmy niedawno o reklamowej popielniczce będącej w posiadaniu mieszkanki naszego miasta. Pan Maciej Kordjak nadesłał jeszcze jedną pocztówkę obrazująca nasz wpis na ten temat. Na zdjęciu widok na Muehlenstrasse (obecną Paderewskiego) od strony rynku. W miejscu, w którym stoi zaprzęg konny znajduje się obecnie rondo. Po lewej stronie firmy R. Mueller. Jeśli właściwie interpretujemy napis na pocztówce, pochodzi ona z 1891 roku.

Otrzymaliśmy dziś od kolejnego internauty ciekawostkę dotyczącą przeszłości naszego miasta – fotografię przedmiotu, łyżki do butów, który również był reklamówką. Z napisu wynika, że pochodzi ze sklepu obuwniczego Rud. Loerzer. Na łyżce wybity jest znak powstałej w 1904 roku firmy Salamander, znanego producenta obuwia. Przedmiot pochodzi  najprawdopodobniej z okresu międzywojennego.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Łyżka Rud. Loerzera

  1. wojteks

    Salon obuwniczy (jak dziś chyba należałoby powiedzieć) Rudolfa Loerzera, znajdował się przy Rynku pod nr 23 (Markt 23). Zadanie dla internautów i redakcji: co (mniej więcej) znajduje się tu obecnie ?

     
  2. Lobster

    …apteka ? w okolicach szkoly Nr 1?