Dwa dni „Biegu na igrzyska”

bieg_na_igrzyska

bieg_na_igrzyskaDwa gołdapskie kluby reprezentowały gminę Gołdap podczas dwudniowych (13 i 14 stycznia) zawodów w Szklarskiej Porębie w ramach „Biegu na igrzyska”. Startowali zawodnicy ULKS „Łoś” i ULKS „Lider” Grabowo.
W biegu, który odbywał się 13 stycznia na 36 miejscu drużynowo uplasował się ULKS „Łoś” uzyskując 1 pkt.
Dzień później ULKS „Łoś” zajął 34 miejsce (13 pkt.), ULKS „Lider” 36 (11 pkt.).
Z reprezentantów naszego powiatu najlepsze wyniki osiągnęli: Bastian Ciborowski -19 miejsce w kategorii junior B na dystansie 10 km (na 31 startujących, ze stratą do lidera 03,57,7) i Piotr Pastuszyński z ULKS „Lider” Grabowo, zajmując 20 miejsce w kategorii junior D na dystansie 2,5 km (na 32 startujących, ze stratą do lidera 01,02,7).
Drużynowo zwyciężył MULKS Tomaszów Lubelski.

Pełne wyniki pod linkiem:
http://www.biegnaigrzyska.info/wyniki.html

Narodowy Program Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” jest programem sportowo-społecznym adresowanym do młodzieży skupionej w klubach sportowych prowadzących sekcje narciarstwa biegowego – sportu, który na fali sukcesów Justyny Kowalczyk – medalistki Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i trzykrotnej zdobywczyni Kryształowej Kuli za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata oraz trzykrotnej triumfatorki Tour de Ski, stał się sportem popularnym i pozytywnie kojarzonym w Polsce. W naszym kraju kilkadziesiąt klubów sportowych prowadzi sekcje biegów narciarskich, w których trenuje na co dzień, w różnych młodzieżowych i dziecięcych kategoriach wiekowych kilkaset zawodniczek i zawodników. Z tej licznej rzeszy młodych sportowców w ciągu najbliższych lat zostaną wyłonieni zawodnicy, którzy będą reprezentować biało czerwone barwy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku – idea olimpijska jest jedną z najważniejszych w projekcie. Program „Bieg na Igrzyska” ma poprzez zakrojoną na szeroką skalę promocję biegów narciarskich, pomóc w szukaniu największych talentów tej dyscypliny sportu – i taki jest podstawowy cel twórców projektu.
(tekst za strony: http://www.biegnaigrzyska.info)

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Dwa dni „Biegu na igrzyska”

 1. Czyściciel

  Bądźmy realistami! Jaki UKS „Łoś”? Bastian Ciborowski to mieszkaniec Pisza. Ma tyle wspólnego z Gołdapią co… Marit Bjorgen 🙂 … Mówmy o mieszkańcach chociaż naszego powiatu…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Gołdap

  Widze ze nie bardzo udało się zawodnikom trenera Mariusza.M, same ostanie miejsca, takie czasy panie trenerze co tak słabo przecież miało byś tak świetnie. Oni szli pieszo te trasy? Zawodnicy ULKS „Łoś” zajęli same ostatnie miejsca.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...