Nowy samochód dla OSP Dunajek

dunajek_strazacy_6

dunajek_strazacy_6Jednostka OSP w Dunajku wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Samochód został zakupiony ze środków MSWIA, wojewody Warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego oraz Gminy Gołdap.
Jest to peugeot z zabudową kontenerową, wykonaną przez firmę ASO Dudek z Częstochowy. Wartość auta – 190 tys. zł. Wyposażony jest w wyciągarkę 3,5t, maszt oświetleniowy z agregatem prądotwórczym i agregatem wodno-pianowym. (S)

Zwracamy się z prośbą…
1_procZarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Dunajku zwraca się z prośbą do Państwa, Przyjaciół naszej jednostki o przekazanie 1% podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest nasza działalność. W bieżącym roku tak jak w roku ubiegłym, wystarczy w zeznaniu podatkowym PIT w pozycji Wniosek o przekazanie 1% podatku wpisać nazwę OSP, numer KRS oraz wysokość kwoty.

1% – To pomoc, która nic nie kosztuje darczyńcę.
W naszym przypadku należy wpisać:
ZWIĄZEK OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
Numer KRS: 0000116212
Dodatkowo w pozycji informacje uzupełniające – cel szczegółowy koniecznie należy wpisać:
1% dla OSP DUNAJEK 19-500 GOŁDAP , pow. Gołdapski, woj.Warmińsko-Mazurskie.
Dla ułatwienia podajemy, że informacje te należy wpisać w:
PIT 28 w pozycji 127
PIT 36 w pozycji 303
PIT 36L w pozycji 106
PIT 37 w pozycji 124
PIT 38 w pozycji 59
PIT 39 w pozycji 52

Pamiętajmy, że 1% i tak jest należny Państwu.
Bardzo serdecznie dziękujemy za ubiegłoroczne wpłaty, prosimy o kolejne dary serca w roku bieżącym, za co z góry dziękujemy.
Zapewniamy, że środki te zostaną wykorzystane na doposażenia jednostki.
Ze strażackim pozdrowieniem
Zarząd OSP w Dunajku


Aktualności

Powiązane artykuły

18 komentarzy do “Nowy samochód dla OSP Dunajek

 1. amik

  Piękny samochód, oby tylko nie musiał wyjężdżać do palącej się coraz częściej folii po belach z paszą w tej wsi.Czyżby to strażacy -rolnicy palili folię ?

  Ocena: 4.00/5. z 2 głosów.
  Please wait...
 2. Poldek

  A ja wolę oddać swój 1 procent na rzecz jakiegoś chorego dziecka. Straż w Dunajku dość ostatnio dostała. Wystarczy.

  Ocena: 4.00/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 3. oszczędny

  następny samochód na który będzie paliwo , paliwo drogie a w polu trzeba robić a baki takie wielkie…..

  Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 4. oszczędny

  nowe auto więcej paliwa a w polu trzeba robić a baki takie duże …

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Gołdapianka

  Z tego co widzę i słyszę jest tu wiele niepotrzebnych komentarzy, a przede wszystkim wiele nienawiści… W Was… ludziach!!! czy możecie nazwać się ludźmi? Czy wiecie kim jest człowiek? Wieś Dunajek i mieszkających ludzi znam od bardzo długiego czasu. Zastanawia mnie jedno jak jeden nieudacznik może zniszczyć relacje miedzy ludźmi, dlaczego dopuszcza się takiego czynu? Przecież mieszkają tam ludzie, którzy znają się od dzieciństwa, mieszkają tam z dziada pradziada. Obcują ze sobą, pomagają sobie w najgorszych chwilach a teraz jak wilki, jeden drugiemu aby na złość. Nowemu Sołtysowi wsi powiem „Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy” i dosięgnie Pana boska ręka, tylko oby już wtedy nie było za późno? A jak nie wierzy Pan w Boga to mam nadzieję , że wie Pan czym jest „Karma”? Zastanawiam się jak zasypia Pan w nocy? myśli Pan o tym co zrobił? Sumienie daje Panu spać?
  Nie rozumiem dlaczego jest taka nagonka na P. Krzysztofa? A może to po prostu ludzka zazdrość? Przecież to dzięki P. Krzysztofowi macie tą Straż razem ze świetlicą i ten piękny nowy strażacki wóz. Powinniście być szczęśliwi i dumni z takiego człowieka. On nie robi tego dla siebie tylko dla Was, dla kolejnych pokoleń, by było lepiej.

  Ocena: 4.50/5. z 2 głosów.
  Please wait...
 6. olek

  naczelnik OSP spala folię i śmieci . Liczy na poprawę wskażnika interwencji , z tego też jest paliwo. Może przy wywołanym pożarże przetestuje nowy samochód, bo cierpliwość mieszkańców Dunajka testuje już od lat – chyba czeka go eksplozja emocji, która wysadzi go w kosmos

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. Ziomal

  Nie wiem czy jest to odpowiednie miejsce na pranie brudów. Skoro jest Pan tak odważny proszę się ujawnić i wszem ogłosić kim Pan jest. Za nękanie psychiczne i zniesławieni z tego co wiem grozi paragraf. Chcę uświadomić, iż bardzo łatwo jest sprawdzić skąd pochodzą komentarze, więc radzę uważać!!!

  p.s. za każdym razem podaje inną nazwę użytkownika, czy to nazywa się odwagą? nieee chyba raczej tchórzostwem!!! Raczę też również popracować na pisownią języka polskiego oraz zasadami ortograficznymi oraz interpunkcją ( o ile wie Pan co to znaczy ;))

  Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 8. Mietek

  A ja myślę, że przy tej okazji, nad nowym samochodem, w końcu w Dunajku się uspokoi. Np. naczelnik OSP w końcu zezwoli ludziom w wiosce na korzystanie z jednego z pomieszczeń w budynku, w którym są wozy strażackoie, i które może pełnić także rolę świetlicy (nie naruszając suwerenności pozostałych strażackich pomieszczeń – wystarczy zakluczyć jedne drzwi wewnątrz!). Może w ten sposób w końcu pan Sołtys będzie miał gdzie postawić choćby nowy stół bilardowy, który zakupił dla Dunajka za pieniądze z nagrody zdobytej w konkursie. Brawo panie Gnacikowski!. Wstyd panie…strażaku.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. osama

  do Gołdapianki : jeżeli faktycznie mieszkasz w Gołdapi to cóż możesz wiedzieć o sytuacji w Dunajku , twój P.Krzysztof potrafi tylko oskarżać niewinnych ludzi tak jak ostatnio o zbicie głupiej szyby w straży itd itd. Widzę że jesteś bardzo wierząca ,więc zastanawia mnie fakt dlaczego były sołtys pomimo że co tydzień jest w kościele popełnia takie bezeceństwa a może modli się w swojej prywatnej remizie .
  jeśli chodzi o Karmę to nie masz żadnego pojęcia co to jest , znasz tylko Pedigrypal i Whiskas.
  na koniec chciałbym zadedykować panu Krzysztofowi Sz. piosenkę w wykonaniu zespołu Łzy p.t. Narcyz , początek brzmi tak : to ja Narcyz się nazywam …….

  Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 10. Gołdapianka

  Jak już „osama” to tak się pisze Pedigree, jeżeli chodzi o Karmę to z twojej wypowiedzi wynika, że sam nie wiesz czym ona jest. Poczytaj trochę o religiach dharmicznych- za trudne słowo? i od razy widać poziom intelektualny. Nie chcę nikogo piętnować, bo nie o to chodzi. Moim zdaniem uwzięliście się na biednego człowieka. nie rozumiem po co kupować stół bilardowy? kto będzie z niego korzystał? Na wsi ludzie mają obrządki… Nie lepiej byłoby kupić zwykły stół i krzesła, bo z tego co wiem stoły znajdujące się w Waszej świetlicy są pożyczone od właścicieli z innych wsi. Czyż nie? jeżeli chodzi Ziomal jak to mówisz o „głupią” szybę to są świadkowie. Zepsuliście moi drodzy elektrykę w Straży Pożarnej dla Waszej wiadomości. Bo jakiś GŁUPI IDIOTA nie umiał ze zrozumieniem przeczytać instrukcji włączania alarmu i się nie udało. Doszły mnie również słuchy iż WASZ PAN Sołtys odebrał obiady bezbronnym dzieciom! To już tragedia by na Waszych machlojkach cierpiały dzieci!!! i jeszcze jedna sprawa z MOPSU odbiera tzw.”dary” które prawdopodobnie nie trafiają w całości do osób, którym są one przeznaczone. Czy to prawda? I ktoś taki chce zasługiwać na miano człowieka? Nie chcę tu poruszać sprawy dotyczącej nie wypłacenia pieniędzy dla jego byłych pracowników. Tyle dziwnych przekrętów a sumienie nie rusza.
  Od momentu nastania nowego sołtysa dzieją się różne dziwne sprawy nie zrozumiałe dla zwykłego obywatela. Ludzie we wsi Dunajek tak się nienawidzą, co jest dla mnie niezrozumiałe. Wykończycie się nawzajem a przecież tak nie można. Po co komu wiocha z gankiem gdzie wszyscy do gardeł sobie skaczą? to wszystko nie ma miejsca bytu… Zrozumcie to w końcu, że tak nie można!!!

  Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
  Please wait...
  1. F.Kiepski

   najlepiej byłoby gdyby wrócił tam skąd pochodzi tzn.ZSRR razem ze swoją „kamandą”

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 11. życzliwa duszyczka

  Kradnie paliwo? Ciekawe kto?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. życzliwa duszyczka

  ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Mietek

  Cytuję Gołdapiankę: „nie rozumiem po co kupować stół bilardowy? kto będzie z niego korzystał? Na wsi ludzie mają obrządki”.
  Tak, Gołdapianko. Na wsi to ludzie mają tylko obrządki, nic więcej. I nie mają pojęcia co to jest bilard. Nawet o tv nie słyszeli. Myśl i pisz tak dalej.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. Sztandera Krzysztof

  Miałem nie reagować na żadne komentarze jednak pojawiło się tyle opinii dotyczących mojej osoby, że niestety musiałem zabrać głos. Po pierwsze Gołdapianko chciałem tobie podziękować za uczciwą ocenę mojej osoby jak i ostatnich wydarzeń. Po drugie, jako Naczelnik OSP w Dunajku musiałem zabrać głos co do komentarza ,,osamy” w sprawie zbicia tzw. ,,głupiej szyby w straży”. Była to szyba o głównego wyłącznika P-Poż., której zbicie spowodowało również uszkodzenie tegoż wyłącznika, a zatem odcięcie prądu w całym budynku stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców w postaci: 1. Brak możliwości włączenia syreny alarmowej 2. Trudności z otwarciem bramy wyjazdowej garażu 3. Trudności z wyjazdem wozu bojowego z braku powietrza w układzie pneumatycznym samochodu ( unieruchomiona sprężarka z braku prądu). Dochodzi jeszcze naprawa wyłącznika, która również będzie kosztowała. Co do pozostałych zarzutów pod moim adresem to Sąd rozstrzygnie tą sprawę, a wtedy zobaczymy komu będzie do śmiechu.

  Ocena: 5.00/5. z 1 głosu.
  Please wait...
 15. Mietek

  Tak jest. Najlepiej w takim razie kiedy wszystko rozstrzygnie Sąd. Bo wy chłopy chyba się jednak sami nie dogadacie. Ale ten stół bilardowy to może jednak by tam wstawić, w końcu to nagroda dla całej wioski, co? Niech ludzie mają mozliwość pogrania, po obrządku.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 16. F.Kiepski

  prawdziwa cnota krytyk się nie boi -kurde..

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 17. F.Kiepski

  ale cisza piszcie internet jest pojemny ha ha ha

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...