„Trójka” awansowała do półfinału województwa

Siatka Giżycko 2Drugie premiowane miejsce wywalczyli młodzi siatkarze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi podczas Mistrzostw Rejonu VI Szkolnego Związku Sportowego w Minisiatkówce „Czwórek” Chłopców rozgrywanych w piątek, 5 grudnia w Giżycku.

Od początku turniej nie układał się po myśli zawodników z Gołdapi, bowiem już od pierwszego seta etatowy atakujący – Kacper Taudul zmagał się z kontuzją prawej dłoni, która uniemożliwiła mu pokazanie swojej siły. Na rozkładówce były zespoły: SP 4 Giżycko, SP 7 Giżycko i SP 4 Ełk. „Czwórka” z Giżycka zastąpiła na tym etapie SP Gąski (powiat olecki), które zrezygnowały z gry. Cztery drużyny zagrały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, z tym że drugiego seta grała inna czwórka zawodników co w secie pierwszym. Zespoły prezentowały wysoki poziom młodego jeszcze siatkarskiego rzemiosła. Drużyna gołdapskiej „trójki” w składzie: Kacper Lange, Piotr Jabłoński, Kamil Jabłoński, Kacper Taudul, Dawid Szlempo, Tymoteusz Walc, Szymon Krusiński, Wojciech Kozic spisała się bardzo dobrze, wygrywając dwie wojenki z reprezentacjami: Szkoły Podstawowej Nr 4 im. I Dywizji Piechoty w Giżycku – 2:1 (25:10, 19:25, 16:14) oraz Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku – 2:1 (25:5, 9:25, 15:5). W piątek ulegli jedynie po tie-breaku rywalowi ze Szkoły Podstawowej Nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku. Ełk też nie był bez skazy bo nie sprostał giżyckiej „siódemce”, która podobnie jak Gołdap i Ełk miała na koncie dwie wygrane i porażkę. Więc o kolejności końcowej musiało zdecydować ratio (lepszy wyższy stosunek małych punktów – zdobytych do straconych). Po skrupulatnym podliczeniu małych punktów pomiędzy zainteresowanymi zespołami okazało się, że najwyższy wynik miał zespół ełcki, a nieco niższy miała drużyna z Gołdapi. To drugi awans na półfinał województwa (wcześniej „trójki” siatkarskie) w przekroju kilkunastu dni zespołu SP 3 Gołdap.

– Chłopcy ciągle się rozwijają, zespół dojrzewa i zrobił sobie wspaniały mikołajkowy prezent – wspomniał trener.

Mecze sędziowali: Bogusław Mocias i Waldemar Czernicki. Organizatorem rejonu byli państwo Halina i Karol Chmielewscy pod egidą Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku.