„Trójka” awansowała do półfinału województwa

Siatka Giżycko 2Drugie premiowane miejsce wywalczyli młodzi siatkarze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi podczas Mistrzostw Rejonu VI Szkolnego Związku Sportowego w Minisiatkówce „Czwórek” Chłopców rozgrywanych w piątek, 5 grudnia w Giżycku.

Od początku turniej nie układał się po myśli zawodników z Gołdapi, bowiem już od pierwszego seta etatowy atakujący – Kacper Taudul zmagał się z kontuzją prawej dłoni, która uniemożliwiła mu pokazanie swojej siły. Na rozkładówce były zespoły: SP 4 Giżycko, SP 7 Giżycko i SP 4 Ełk. „Czwórka” z Giżycka zastąpiła na tym etapie SP Gąski (powiat olecki), które zrezygnowały z gry. Cztery drużyny zagrały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów, z tym że drugiego seta grała inna czwórka zawodników co w secie pierwszym. Zespoły prezentowały wysoki poziom młodego jeszcze siatkarskiego rzemiosła. Drużyna gołdapskiej „trójki” w składzie: Kacper Lange, Piotr Jabłoński, Kamil Jabłoński, Kacper Taudul, Dawid Szlempo, Tymoteusz Walc, Szymon Krusiński, Wojciech Kozic spisała się bardzo dobrze, wygrywając dwie wojenki z reprezentacjami: Szkoły Podstawowej Nr 4 im. I Dywizji Piechoty w Giżycku – 2:1 (25:10, 19:25, 16:14) oraz Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Janusza Korczaka w Giżycku – 2:1 (25:5, 9:25, 15:5). W piątek ulegli jedynie po tie-breaku rywalowi ze Szkoły Podstawowej Nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku. Ełk też nie był bez skazy bo nie sprostał giżyckiej „siódemce”, która podobnie jak Gołdap i Ełk miała na koncie dwie wygrane i porażkę. Więc o kolejności końcowej musiało zdecydować ratio (lepszy wyższy stosunek małych punktów – zdobytych do straconych). Po skrupulatnym podliczeniu małych punktów pomiędzy zainteresowanymi zespołami okazało się, że najwyższy wynik miał zespół ełcki, a nieco niższy miała drużyna z Gołdapi. To drugi awans na półfinał województwa (wcześniej „trójki” siatkarskie) w przekroju kilkunastu dni zespołu SP 3 Gołdap.

– Chłopcy ciągle się rozwijają, zespół dojrzewa i zrobił sobie wspaniały mikołajkowy prezent – wspomniał trener.

Mecze sędziowali: Bogusław Mocias i Waldemar Czernicki. Organizatorem rejonu byli państwo Halina i Karol Chmielewscy pod egidą Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Giżycku.

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “„Trójka” awansowała do półfinału województwa

 1. obserwator

  gratulacje!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. obserwator

  Marudy i krytykanci nie Wasz wynik to jest be! Wasz to O.K,! Do roboty i zrobcie to lepiej!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. goldapianin

  Obserwatorze cos ci sie pomieszało, czy widzisz tu gdzies marudzenie oraz jakies negatywne komentarze?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...