Bardzo udany turniej dla siatkarzy z „Trójki” w Ełku

W niedzielę 2 kwietnia, jednocześnie na dwóch Halach w Ełku odbył się IV Wojewódzki Turniej Eliminacyjny w Mini Siatkówce o Puchar Kinder + Sport 2017. W tym roku wojewódzkie eliminacje składają się aż z pięciu turniejów, a każdy zespół może wziąć udział we wszystkich turniejach. Do klasyfikacji końcowej brane będą po uwagę trzy najlepsze wyniki danego zespołu.

Te klubowe ogólnopolskie zawody jak zawsze odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: rocz. 2006 i mł. – dwójki siatkarskie, rocz. 2005 i mł. – trójki siatkarskie i rocz. 2004 i mł. – czwórki siatkarskie. Suma punktów wyłoni czołowe ósemki w poszczególnych kategoriach, które zmierzą się w finale województwa w Olsztynie. W ełckim turnieju wzięło udział 47 zespołów chłopców. W turnieju z dużymi sukcesami rywalizowało pięć zespołów chłopców Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi. Na początek drużyny grały w grupach systemem „każdy z każdym”. 28 drużyn „dwójek” chłopców rozgrywało swój turniej w ośmiu grupach. Zespół UKS „Trójka” Gołdap 1  w składzie: Antoni Buraczewski i Michał Ostrowski wygrał swoją grupę, pokonując po 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 1 i UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 4. UKS „Trójka” Gołdap 2 (Olaf Rykaczewski i Mieszko Makarski) i UKS „Trójka” Gołdap 3 (Aleksander Nyga i Maciej Świętoń) awansowali do 1/8 finału z drugich miejsc w grupie. Olaf i Mieszko pokonali 2:0 – MUKS Omega Mrągowo 3 i 2:0 – UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 3 oraz ulegli faworytom imprezy 0:2 – MOSiR Giżycko 1. Natomiast Aleksander i Maciej pokonali 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 6 i ulegli 1:2 – IKS Atak Elbląg.

Z trzech duetów do ćwierćfinału awansował niestety tylko pierwszy zespół. Aleksander i Maciej po dramatycznym spotkaniu przegrali po tie-breaku z MOSiR Giżycko 2. A w „bratobójczym” meczu pomiędzy dwoma gołdapskimi duetami lepszy 2:0 okazał się zespół: Antoś i Michał. W ćwierćfinale duet Michał i Antoś pokonał 2:0 – IKS Atak Elbląg, a w półfinale turnieju 2:0 – mocne Lechowo. W finale IV Wojewódzkiego Turnieju Eliminacyjnego ulegli 0:2 – MOSiR Giżycko 1. Grający w „czwórkach” zespół UKS „Trójki” Gołdap w składzie: Tymoteusz Walc, Kamil Jabłoński, Piotr Górski, Oskar Stalewski i rezerwowy Kajetan Kowalewski odniósł trzy grupowe zwycięstwa. Gołdapianie pokonali: 2:0 – Green Volley Ełk 1, 2:0 – Kurianvolley Olsztyn 2 i 2:0 – KS Perłę Olecko.

W półfinale chłopcy po zaciętym meczu przegrali 0:2 z IKS Atak Elbląg. W meczu o 3. miejsce pokonali po raz drugi tego dnia 2:1 – Kurianvolley Olsztyn 2. Ostatni (piąty) Wojewódzki Turniej Eliminacyjny odbędzie się 7 maja w Elblągu. Natomiast w sobotę, 27 maja 2017 roku w Olsztynie osiem najlepszych drużyn z każdej kategorii walczyć będzie o tytuł Mistrza Województwa w Mini Siatkówce Kinder + Sport 2017.

Z każdego województwa awans do finału centralnego (finału Polski) uzyskają tylko dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii. Organizatorem turnieju w Ełku był UKS SALOS Ełk przy współudziale Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej w Olsztynie.