Wspólne zakupy — oszczędzaj ze swoimi przyjaciółmi

Z przyjaciółmi zawsze lepiej!
Nie warto chodzić samemu na zakupy, szczególnie jeśli planujemy wydać więcej pieniędzy jak na przykład na sprzęt elektroniczny. Wynika to z faktu, że nasz kompan zawsze doradzi, wypowie się co myśli na temat danego produktu. Pozwoli nam to bardziej krytycznie spojrzeć na dany produkt. Oczywiście każdy z nas ma znajomych, którzy będą nas namawiać na zakup niezależnie od stanu rzeczywistego. Dlatego też dobór współtowarzysza zakupów powinien być niemniej przemyślany niż zakup samego produktu.

Bądź asertywny

Podczas zakupów jest to bardzo ważna cecha, brak asertywności może poprowadzić do nieprzemyślanych, niepotrzebnych zakupów. Znajomi często kierują się swoimi potrzebami, nie do końca patrząc na to co nam jest potrzebne w danej chwili. Pomimo wielu pozytywów wspólnych zakupów należy zawsze ostrożnie podchodzić do zdania drugiej osoby.

Gdzie kupować?

Z pewnością jest to bardzo trudne pytanie, na polskim rynku dostępne są setki sklepów. W tym tekście skupimy się raczej na sklepach stacjonarnych. W każdym większym centrum handlowych możemy znaleźć sklepy typu Saturn, RTV Euro AGD czy Media Expert. Z tej trójki zdecydowanie najbardziej wyróżnia się trzecia propozycja. Media Expert uznawany jest za jeden z najbardziej opłacalnych sklepów stacjonarnych w Polsce, na pewno nie będziesz zawiedziony zarówno cenami jak i jakością produktów.

Pamiętaj o racjonalizacji!

Warto racjonalnie podchodzić do zakupów, sprawdzić czego dotyczą coraz bardziej popularne modele zakupowe tzw. Showrooming lub ROPO. ROPO jest to skrót od angielskiego zwrotu Research Online Purchase Offline. Polega to na wyszukiwaniu informacji o danych towarach w sieci, a następnie na zakupowe w sklepie stacjonarnym. Natomiast drugi model, czyli showrooming jest to odwrotność ROPO. Rozeznanie dokonujemy w sklepie stacjonarnym, natomiast produktu szukamy w internecie kierując się zazwyczaj dostępnymi cenami. Z pewnością oba modele mają swoje plusy, jak i minusy ale poznanie cech danego towaru jest niezbędne. Przed wyjściem na zakupy warto wiedzieć czego szukamy!

Jak oszczędzać ze znajomymi?

  • Oprócz bardzo dobrej atmosfery podczas zakupów można również połączyć nasz rachunek. Poprzez różne kody promocyjne, które oferowane są przez sklepy w celu zachęcenia klientów, możemy zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze. Czemu więc nie podzielić się naszym kuponem z przyjacielem? Na przykład, w popularnym sklepie Media Expert kody rabatowe to najlepsza propozycja dla każdej osoby szukającej oszczędności podczas zakupów.
  • Wspólne zakupy prezentów na święta — idealny pomysł. Często przed lub podczas trwania świąt lub większych wydarzeń sklepy z elektroniką oferują ciekawe promocje umożliwiające zaoszczędzenie pieniędzy.

Nie stać Cię na wydanie dużej ilości gotówki? Nic straconego, z pomocą przychodzą raty! Dzięki rozłożeniu płatności na kilka miesięcy budżet z pewnością zbytnio nie ucierpi, a będziemy mogli cieszyć się z zakupionego sprzętu.


Porady

Powiązane artykuły