We wtorek absolutoryjna sesja Rady Miejskiej

Radni będą też głosowali nad wotum zaufania dla burmistrza na podstawie m.in. „Raportu o stanie gminy w 2023 roku”. Program posiedzenia niżej. Link do transmisji i retransmisji: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/654/rada-miejska-w-goldapi.htm

Raport o stanie gminy:

Zalacznik-nr-1-do-zarzadzenia-Raport-o-Stanie-Gminy1

List do redakcji. Komentarz – „Raport o stanie gminy za 2023”, czyli paradoks wotum zaufania, część 1

List do redakcji. Komentarz do „Raportu o stanie gminy za 2023″, czyli paradoks wotum zaufania, część 2


Aktualności

Powiązane artykuły

30 komentarzy do “We wtorek absolutoryjna sesja Rady Miejskiej

 1. Zażenowany

  Z tego co zauważyłem, dla tego burmistrza to wychodzi jedynie najlepiej czytanie na sesji czego to on nie zrobił 🙁

 2. emeryt

  Kiedy będzie wykonany remont elewacji w szkole nr 1 – tak głośno obiecywany przez burmistrza luto ???
  czy ktoś pomyśli w Gołdapi o krwiodawcach ?? – może Gołdap Przyjazna krwiodawcom
  czy ktoś wreszcie rozliczy dyrektorów za strajk nauczycieli – na co poszły pieniądze nauczycieli??????????????

 3. Bronek

  Kiedy w końcu winni za obecny stan naszej gminy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności? Kiedy obecny burmistrz rozliczy poprzednika i przede wszystkim rozliczy jego byłych współpracowników, którzy o zgrozo są teraz jego najbliższym zapleczem? Czy my na prawdę musimy być skazani na te same twarze? Czy już nie ma żadnych innych wykształconych i mądrych ludzi? Może warto skierować ofertę do Goldapian, którzy właśnie przez ten zabetonowany 9 letni układ na szczycie władzy wyjechali do innych miast??? Czekam p. Konradzie na szybsze decyzję!!!

 4. Ewita

  Zauważyliście, że burmistrz Kazaniecki o mało co nie „pogratulował” pani skarbnik Białek jej pracy? Ale zostawmy, pomyłka, przejęzyczenie. Jednak dziękowanie jej za pracę było co najmniej nie na miejscu! Czekamy na dalsze decyzje odwołujące ludzi poprzednika z lukratywnych stanowisk.

 5. Darek

  Widzę, że Wojciech Hołdyński nie zmienił się ani na jotę pracując w nowej radzie. Dalej broni swego guru – poprzedniego burmistrza. bo jak nazwać to, że ANI SŁOWEM nie zająknął się na temat raportu o stanie gminy ale za to gorąco przypominał radnym, że to co uchwalą nie będzie dotyczyć byłego burmistrza tylko obecnego. Dalej broni poprzednika udając, że chodzi o dobre imię obecnego.

 6. Sobolewski

  Przed nową panią skarbnik ciężkie lata, ale zacząć powinna od wyciągnięcia na wierzch wszystkich działań poprzedniczki.

 7. MP

  Ciekawe czy dziś na sesję był zaproszony były burmistrz? Chyba powinien bo kto jak kto ale on chyba najwięcej mógłby powiedzieć o tym raporcie o stanie gminy.

 8. Rafał

  Panie Zajączkowski znów pan dałeś ciała. Zanim zarzucisz brak informacji z urzędu to poczytaj ogłoszenia publiczne. Były i są dla ludzi informacje o trasie i przebiegu tego Rajdu.

 9. Marek

  Dość ciekawa obserwacja z sesji, nie sądziłem, że radny Zbigniew Makarewicz trzymał stronę poprzedniego burmistrza Luto. Pokazało a może obnażyło to głosowanie dotyczące odwołania skarbnika pani Białek i powołanie nowego skarbnika pani Ostrowskiej. Wstrzymał się wraz z Pietrewicz, Syperek oraz wykonawcą poleceń poprzednika panem Hołdyńskim. Jestem zawiedziony, a raczej rozczarowany.

  1. Sylwek

   To rzeczywiście dziwne i przykre.

 10. Rowerzysta Amator

  Słusznie mówi burmistrz, bezpieczeństwo na trasie Rajdu powinien zorganizować i zapewnić organizator. I do niego wszelkie pretensje.

 11. Aniela

  Za sytuację na tężniach i w pijalni wód odpowiada prezes PWiK Dzienis. Nie wykonuje swoich obowiązków jak należy, trzeba to dać pod rozwagę burmistrzowi. Warto też sprawdzić jak to było naprawdę z tym porannym spuszczaniem ścieków do Gołdapy. Może jest jakiś filmik panie Tobolski?

 12. Do pracy

  Redaktor pisze „Jest wotum zaufania, jest absolutorium, jest ulica im. Marka Mirosa, jest nowy skarbnik gminy”. Ale nie było np ani słowa o nowej planowanej inwestycji – budowie amfiteatru. Nie było zbyt szerokiej dyskusji nad raportem, postarał się jedynie – znów stłamszony – pan Tobolski .Reszta tak sobie. Nie było dyskusji w kilku istotnych kwestiach, choćby dlaczego mimo początku wakacji nadal nie jest udostępniona dzieciom inwestycja z Budżetu Obywatelskiego za szkołą nr 5. Nie było riposty na głupawe tłumaczenia pana Hołdyńskiego, że przy votum zaufania trzeba głosować „ZA”. Jestem rozczarowany i z przykrością muszę napisać, że ta Rada sprawia na razie wrażenie gorszej niż poprzednia bo poprzednia otumaniona przez byłego burmistrza nie miała mocy, ta natomiast ma moc a nie robi tego co trzeba i co z łatwością może. Ludzie ciągle czekają na konkrety rozliczenia poprzedniej ekipy, głównie na audyt. Odwołanie skarbniczki to dobry krok, ale to pierwszy krok, muszą być następne.

 13. Baba

  Z wielką przyjemnością i zupełnie inaczej niż za poprzednika ogląda się sesje Rady Miejskiej. Na naszych oczach rośnie nam wspaniały samorządowiec. Dbający o dobro wspólne , zorientowany w każdym temacie, o którym mówi. Wielkie brawa Panie Macieju Kordiaku. Pani Anuszkiewicz też zaskarbiła sobie moją sympatię. Oby tak dalej.

 14. Kinga

  Brawo dla Pani przewodniczącej za poprowadzenie sesji.

  1. RR

   No może nie do końca bo ciągłe przerywanie panu Tobolskiemu zbijało go z pantałyku i przez to tracił wątek. Pytanie: jak można omówić raport o stanie gminy za 2023 rok nie cofając się choćby odrobinę poza ten okres? Przecież to proces ciągły i żeby coś wyraźnie omówić trzeba powołać się na wydarzenia z przeszłości a z tym związane. Inaczej się nie da.

   1. Kinga

    Pan Tobolski nie był wytrącany z wątku. Po co to pleść bzdury. Uważam że pan Tobolski zachował się bardzo odpowiedzialnie i z klasą.

    1. Miron

     Był wielokrotnie wytrącany i właśnie dlatego nie poruszył wątku ogrzewania, a chciał.

 15. 123

  Jest jednoosobowy „kozioł ofiarny” ze starej ekipy! Czy to załatwia sprawę rozliczeń? Chyba nie? Nadal pozostają na stanowiskach dwie panie współodpowiedzialne za sytuację w gminie. Żadne znaki na niebie i ziemi nie wskazują żeby coś się w tym temacie zmieniło. Jak ocenić głosowania radnych w sprawie wotum, absolutorium i skarbnika? No cóż, tylko przewodnicząca Rady zachowała się w sposób asertywny wobec sytuacji gminy i wobec osób odpowiedzialnych aktualnej sytuacji.

  1. Mariusz

   Nie! Właściwiej byłoby gdyby wszyscy radni , ci którzy nie zgadzają się z polityką i działaniami byłego burmistrza, powinni byli się wstrzymać tak jak przewodnicząca Rady. Tak byłoby sprawiedliwie. . Nie zrobili tego i to niedobrze o nich świadczy

 16. Osieł

  https://ssse.com.pl/zarzadzajacy/ – o tutaj proszę zerknąć, kto zasiada w zarządzie

  1. Rambo

   Panie burmistrzu, odwołał pan skarbniczkę ale w radzie nadzorczym ją pan zostawił? To jak to tak?

 17. Marlena

  Bardzo brzydkie zachowanie burmistrza na sesji, jak mógł tak agresywnie skoczyć do pana Andrzeja Tobolskiego gdy ten wymienił nazwisko pani A. Rawinis.

 18. Rafał

  Odpowiedzialność nade wszystko. Ludzie, którzy dopuścili się nieprawidłowości i dla własnych partykularnych interesów trwali przy byłym burmistrzu powinni zostać rozliczeni. Vice burmistrz, sekretarz, prezes pwik, ludzie bezpośrednio sprawujący nadzór na budową zakładu i wszyscy ci, którzy swoim działaniem lub zaniechaniem przyczynili się do strat finansowych i wizerunkowych gminy Gołdap. Ponadto zanim zostaną zwolnieni powinni oddać pieniądze za Collegium Tummanum, kupna atrakcyjnych nieruchomości i przede wszystkim przeprosić nas podatników.

 19. Jan

  Jakaś niekonsekwencja w komitecie wyborczym burmistrza, radna Pietrewicz i Syperek nie poparły wniosku burmistrza o odwołanie Białek z funkcji skarbnika gminy, ciekawe!

  1. Swobodny Dzordz

   Radna Syperek to poprze nawet Belzebuba na papieża – jeśli rzeczony Belzebub obieca jej kolejną kadencję…

  2. Gosia Samosia

   Może już się im wszystko pierdzieli? Tyle mają na głowie, tyle pomysłów, propozycji, inwencji.

 20. RomanTyk

  To, że burmistrz się wściekł na Pana Tobolskiego to mnie nie dziwi. Nic innego się nie spodziewałem po tym człowieku. Ale , że Pani Przewodnicząca idąc śladami byłego przewodniczącego myśli tylko o zapewnieniu komfortu i dobrego samopoczucia burmistrza i blokuje głosy krytyki, jest to dla mnie ogromne rozczarowanie.

 21. Jerzy

  PSL Olecko rządzi w Gołdapi – nowa skarbnik i stara zastępca burmistrza startowały w wyborach z list PSL, burmistrz członkiem PSL, czekamy na dalsze transfery z PSL-u do władz gminy i powiatu. A jak tam gołdapskie PO? Rączka w nocniku?

  1. Drozd

   PO została zaorana a winne tej sytuacji są jej gołdapskie władze.