KPP. Dzieci w gołdapskiej komendzie

W minionym tygodniu gołdapscy policjanci mieli szczególnych gości. Komendę odwiedziły dzieci z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi. Najmłodsi mogli z bliska zobaczyć, jak wygląda codzienna służba funkcjonariuszy, zwiedzić miejsce ich pracy i przyjrzeć się policyjnemu wyposażeniu.

 

W miniony czwartek (20 kwietnia) policjantów w gołdapskiej komendzie odwiedziły dzieci z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi. Policjantki oprowadziły dzieci po budynku jednostki wskazując stanowisko kierowania oficera dyżurnego, przejściowe cele dla osadzonych czy salę odpraw.

Dzieci z ciekawością oglądały policyjne wyposażenie oraz sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Milusińscy mieli okazję stworzyć własną policyjną odznakę oraz przymierzyć elementy policyjnego munduru. Dużo emocji wśród odwiedzających wywołało oglądanie radiowozów oraz policyjnej łódki. Podczas spotkania policjantki przeprowadziły z uczniami ciekawą rozmowę o bezpieczeństwie oraz praktyczną lekcję bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. W trosce o bezpieczeństwo na drodze naszych najmłodszych mieszkańców, na koniec wizyty mundurowi wręczyli im odblaskowe upominki. Uśmiechy dzieci były dowodem na to, że lekcja była ciekawym doświadczeniem i dostarczyła im niezapomnianych wrażeń.

Spotkania funkcjonariuszy z dziećmi w jednostkach policji odbywają się w ramach programu profilaktycznego pod nazwą „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Celem takich spotkań jest zapoznanie dzieci i młodzieży z pracą policjanta oraz omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły