Czym jest kwas hialuronowy i jak działa na skórę?

W internecie aż huczy od różnych metod pozbywania się zmarszczek i poprawy owalu twarzy przy pomocy kwasu hialuronowego. Skąd ten wypełniacz zyskał aż tak dużą popularność? Czy faktycznie działa? Czy jest bezpieczny? Na wszystkie te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy w naturalny sposób występuje w organizmie każdego człowieka. Z wiekiem, gdy rozpoczyna się proces starzenia, jego ilość radykalnie maleje. To właśnie dlatego skóra z czasem traci swoją naturalną sprężystość i jędrność. Uzupełnianie jego niedoboru jest jednak proste. Obecnie medycyna estetyczna oferuje różnego rodzaju usługi, które są bezpieczne dla Pacjentów. Mają one na celu nie tylko odżywić i uelastycznić skórę, ale także odpowiednio ją nawilżyć. Wiadomo, że kremy i maseczki działają jedynie na zewnętrzną warstwę skóry. Kwas hialuronowy jest aplikowany w tkankę skórną, dzięki czemu może przynieść naprawdę spektakularne efekty. Co więcej, kwas hialuronowy to wypełniacz, którego działanie jest widoczne przez wiele miesięcy. Pomoże on nie tylko pozbyć się zmarszczek, ale jest niezwykle skuteczny jako preparat poprawiający owal buzi. Modelowanie twarzy przy pomocy kwasu hialuronowego pomoże odzyskać jej naturalny kontur. Sprawdź szczegóły tego zabiegu: https://fabskin.pl/kwas-hialuronowy-korekta-modelowanie-twarzy/

W jaki sposób podaje się kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy powinien być podawany przez lekarza. Nie warto korzystać z usług osób, które nie przeszły specjalnego kursu lub nie posiadają doświadczenia. Jest to trwały wypełniacz, więc nieprawidłowo aplikowany może wyrządzić nam sporo kłopotów. Ten preparat jest podawany podskórnie przy pomocy specjalnych strzykawek z cienką igłą. Zabieg nie jest bolesny. Jeżeli Pacjent odczuwa dyskomfort, możliwe jest miejscowe znieczulenie okolicy podania wypełniacza przy pomocy specjalnych żeli oraz kremów. Preparat ten powinien być przechowywany w odpowiednich warunkach w szczelnym opakowaniu. Do jego wstrzyknięcia używa się jednorazowego sprzętu. Sam zabieg powinien być także poprzedzony konsultacją lekarską, podczas której eliminowane są wszelkie przeciwwskazania do podania substancji.

Jak działa kwas hialuronowy na skórę?

Kwas hialuronowy działa na skórę kompleksowo. Po pierwsze odpowiednio ją nawilża, po drugie uelastycznia ją, dzięki czemu zmarszczki są mniej widoczne lub zupełnie się wypełniają. Wszystko uzależnione jest od ich głębokości. Ten wypełniacz sprawdza się w przypadku takich defektów skórnych jak m.in.:

 

  • Lwia zmarszczka;
  • Kurze łapki;
  • Bruzdy wargowo-nosowe;
  • Zmarszczki poprzeczne i pionowe czoła;
  • Wszelkie blizny i przebarwienia;
  • Modelowanie twarzy i ust.

Co najważniejsze, jest to zabieg, który nie wymaga użycia skalpela! Jest więc świetną alternatywą dla drogich i bolesnych zabiegów operacyjnych. Stąd jego popularność stale rośnie. Po kwas hialuronowy sięgają osoby w różnym wieku, niezależnie od płci. Sprawdź, na czym polega zabieg: https://fabskin.pl/kwas-hialuronowy-usuwanie-lwiej-zmarszczki/

 


Aktualności

Powiązane artykuły