Dwóch poszukiwanych zatrzymali  gołdapscy policjanci

Policjanci gołdapskiej komendy w ciągu minionej doby zatrzymali dwóch  poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności. Jeden z mężczyzn, nieświadomy tego, że jest poszukiwany stawił się do komendy z uwagi na zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, by następnego dnia przewieźć go do aresztu śledczego.

 

 

 

Wczoraj (26 kwietnia) o godzinie 17:40 do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi stawił się 23-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego. Był on zobowiązany do stawiennictwa w jednostce z uwagi na zastosowany wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Był on jednak nieświadomy tego, że kilka dni wcześniej Sąd Rejonowy w Olecku wydał nakaz doprowadzenia go do zakładu karnego celem odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo. Poszukiwany został zatrzymany natychmiast po przekroczeniu progu jednostki. Tego samego dnia kilka minut po godzinie 22:00 gołdapscy policjanci podczas patrolowania jednej z miejscowości na terenie gminy Banie Mazurskie zauważyli znanego im z wcześniejszych interwencji mężczyznę.

Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna jest poszukiwany. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych potwierdzili fakt, że ma on zasądzony wyrok do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo. Poszukiwani trafili do policyjnego aresztu a następnego dnia zostali odwiezieni do aresztu śledczego, gdzie odbędą zasądzone kary.

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły