Ukazała się nowa powieść Lidii Liszewskiej i Roberta Kornackiego

Jeszcze do niedawna Lidia Liszewska mieszkała w Janowie pod Piękną Górą. Trudno wymienić jej wszystkie zainteresowania artystyczne, ale na pewno sprawdziła się jako pisarka, tworząc prozę wespół z Robertem Kornackim. Już ich pierwsza książka (i zarazem pierwsza część trylogii) spotkała się z dużym powodzeniem u czytelników.

 

 

 

Zatytułowana została Napisz do mnie i ukazała się w renomowanym wydawnictwie „Czwarta Strona”. Po trylogii przyszły inne książki i udział w antologiach.

Przed kilkoma dniami ukazała się kolejna powieść spółki autorskiej Liszewska-Kornacki – tym razem oparta na faktach. W podtytule czytamy: „Fabularyzowana historia Haliny Szwarc – łodzianki, która poszła na wojnę z Hiterem”. Tytuł powieści Czarny motyl.

Na stronie „Empiku” znajdujemy taki opis powieści pochodzący od wydawcy: Dzień dobry, ja bym chciała się do konspiracji zapisać” – od tych słów, wypowiedzianych w 1939 roku, rozpoczęła się wywiadowcza kariera szesnastoletniej wówczas Haliny Kłąb. W Polsce postać bohaterki II wojny światowej wciąż jest znana jedynie nielicznym, tymczasem jej działalność to idealny scenariusz na dynamiczny film akcji – od podpisania na rozkaz dowództwa Armii Krajowej volkslisty, nauki w germańskim gimnazjum, zakończonej listowną pochwałą od Führera, przez akcje dywersyjne i wywiadowcze na ziemiach wroga, po dekonspirację i osadzenie w gestapowskim więzieniu w rodzinnej Łodzi.

Poznajcie emocjonującą, pełną zwrotów akcji, opartą na faktach historię Polki, która miała wpływ na przebieg II wojny światowej. Kobiety, która zagrała na nosie Hitlerowi.

piszemy o miłości

Lidia Liszewska, Robert Kornacki, Czarny motyl, wydawca: Flow, Gdańsk 2023.

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/LidiaLiszewska.RobertKornacki.official

Powiązane artykuły