Kiedy najlepiej spożywać masło orzechowe w diecie redukcyjnej?

niebieska grafika przedstawiająca misia na tle gór

Dieta redukcyjna najprościej mówiąc polega na ujemnym bilansie kalorycznym. Jest to podstawowa zasada, którą warto przywołać na samym początku, ponieważ wiele osób postrzega dietę redukcyjną w błędny sposób. Co więcej, wiele osób wciąż źle ją stosuje, wybierając często wręcz głodowe racje żywnościowe. Jednak nie na tym ona polega. Odpowiednio zbilansowana dieta redukcyjna dostarcza do organizmu wszystkich wartościowych składników i substancji odżywczych, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie polega ona na eliminowaniu jakichkolwiek z nich z diety całkowicie, a jedynie na ograniczaniu – aby dostarczać mniej kalorii niż dotychczas, jednak wszystko w granicach zdrowego rozsądku. To oznacza, że nie ma także żadnych przeciwwskazań do tego, aby stosować masło orzechowe w diecie redukcyjnej.

Wartościowe masło orzechowe przy odchudzaniu

Wartościowe masła orzechowe dostarczają do organizmu niezbędnych składników odżywczych, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Jedynym ograniczeniem względem masła orzechowego przy odchudzaniu jest fakt, że nawet zdrowe masło orzechowe może dostarczać dość sporej liczby kalorii, które przy diecie redukcyjnej muszą być ograniczane. Przyjmuje się, że jedna łyżeczka zdrowego masła orzechowego posiada ok. 50/60 kcal. 

Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby spożywać pasty z orzechów na diecie redukcyjnej, jedynie należy uważnie liczyć spożyte kalorie, aby nie przekroczyć założonego ujemnego bilansu kalorycznego. Warto oczywiście również mieć na uwadze, że wartościowe masła orzechowe są produkowane w zdecydowanej większości z prawdziwych orzechów prażonych, które są silnym alergenem. Zatem należy dokładnie sprawdzić, czy spożycie masła orzechowego w konkretnym przypadku po prostu nie zaszkodzi. W takich sytuacjach można jednak sprawdzić czy alergia występuje także na np. migdały, z których również powstają wartościowe oraz smaczne kremy o takiej samej konsystencji.

Wszelkiego rodzaju wartościowe masła orzechowe można nabyć np. w sklepie SFD, w którym dostępna jest ich szeroka oferta. Co więcej, są dostępne w ciekawych i różnych smakach, które świetnie wkomponują się w różnego rodzaju potrawy. Dużo osób także lubi je spożywać samodzielnie. 

Warto zwrócić uwagę na masło orzechowe ALLNUTRITION NUTLOVE COCO CRUNCH. Jest to przykład masła orzechowego, które nie zawiera cukru, tłuszczu palmowego, a posiada wartościowy skład.

W jakich porach dnia spożywać masło orzechowe na redukcji?

Generalnie nie ma jednej najlepszej pory, gdy masło orzechowe będzie najlepszym wyborem i tutaj najlepiej zdać się na własne preferencje i upodobania. Masło orzechowe można spożyć zarówno samodzielnie, jak i w ciekawej kompozycji różnego rodzaju wypieków, naleśników, wafli ryżowych, omletów itp. Jest to świetny sposób na zdrową i wartościową przekąskę w każdej porze dnia. Świetnie także sprawdzi się do spożycia w okolicach treningu, ponieważ dzięki swojemu składu może dać energię na potrzeby przeprowadzenia ćwiczeń, jak i po ich wykonaniu, aby zregenerować organizm. 

Jest to tym bardziej przydatne z punktu widzenia diety redukcyjnej, gdzie na początku może brakować energii, a aktywność fizyczna jest jak najbardziej konieczna. Jednak przy redukcji warto także pamiętać o suplementach, które wspomagają odchudzanie. Szeroki wybór tego rodzaju preparatów można znaleźć także w ofercie sklepu SFD (https://sklep.sfd.pl/Odchudzanie__Spalacze_tluszczu-k128.html), gdzie dostępne są różnego rodzaju suplementy o wartościowych składach, które pomogą osiągnąć upragniony cel treningowy.


Porady

Powiązane artykuły