Podsumowanie weekendu na drogach powiatu gołdapskiego

W miniony weekend po raz kolejny mundurowi zwrócili szczególną uwagę na kierowców lekceważących obowiązujące ograniczenia drogowe. Policjanci w ciągu ostatnich trzech dni ujawnili ponad 70 wykroczeń drogowych, które spotkały się z ich stanowczą reakcją. Ponadto, stróże prawa pracowali na miejscu wypadku oraz ujawnili osobę poszukiwaną w trakcie kontroli drogowej.

 

 

 

Podczas ostatnich trzech dni gołdapscy policjanci skontrolowali łącznie około 300 uczestników ruchu drogowego oraz ujawnili ponad 70 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym oraz blisko 20 wykroczeń o charakterze porządkowym. Mundurowi w 60 przypadkach zdecydowali o zakończeniu kontroli drogowej poprzez nałożenie mandatu karnego, dziewięciu uczestników ruchu drogowego zostało pouczonych, natomiast wobec dwóch osób sporządzono wniosek o ukaranie do sądu. Wśród ukaranych mandatowo osób znalazło się również czterech pieszych. Nadzór nad ruchem drogowym to także zwrócenie szczególnej uwagi na stan techniczny pojazdów. Mundurowi w miniony weekend zatrzymali 2 dowody rejestracyjne pojazdów, które nie posiadały wymaganego badania technicznego lub wskazywały, że ich stan może zagrażać porządkowi lub bezpieczeństwo w drodze.

Miniony weekend to również obsługa kilku kolizji. Do najgroźniejszego zdarzenia drogowego doszło w sobotę (21 stycznia) około godziny 9:00. Wtedy to oficer dyżurny gołdapskich policjantów otrzymał informację, że w Gołdapi na ulicy Kolejowej samochód osobowy potrącił rowerzystę. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji. Funkcjonariusze pracujący na miejscu tego zdarzenia ustalili, że 42-letni kierujący osobową toyotą wyprzedał 11-letniego rowerzystę, wtedy nastolatek stracił panowanie nad prowadzonym rowerem i zjechał do osi jezdni. W wyniku tego zdarzenia doszło do potrącenia cyklisty. 42-letni kierujący autem był trzeźwy i podróżował sam. Rowerzysta nie odniósł poważnych obrażeń. Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Natomiast w niedzielę (22 stycznia) po godzinie 23:00 gołdapscy policjanci podczas patrolu miasta, na ulicy Wąskiej zatrzymali do kontroli drogowej osobowe suzuki. W trakcie legitymowania okazało się, że kierujący posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdami mechanicznymi. To jednak nie było jedyne przewinienie mężczyzny. Policjanci ustalili, że 30-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Gołdapianin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły