Tydzień Życzliwości w szkole podstawowej w Boćwince

W naszej szkole obchody Światowego Dnia Życzliwości trwały cały tydzień. Podjęto kilka działań, które przybliżyły uczniom ważne wartości w życiu człowieka takie jak koleżeństwo, przyjaźń, bezinteresowność. Dzieci pisały do siebie życzliwe liściki, nosiły przypięte serduszka z życzliwymi hasłami, które powodowały uśmiech u czytających. Na uczniów czekała też „życzliwa fotobudka”, która promowała serdeczność, szacunek, przyjaźń.

 

 

 

 

Zwieńczeniem tygodnia życzliwości był szkolny plebiscyt na Króla i Królową Życzliwości. Uczniowie mogli oddać swój głos na najbardziej życzliwą koleżankę, kolegę oraz nauczyciela. I tak Królową Życzliwości została Oliwia Waszkiewicz, Królem Życzliwości został Michał Czarnotta, zaś najbardziej życzliwą nauczycielką Pani Joanna Dudys. Na wszystkich uczestników tygodnia życzliwości czekały upominki zakupione dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Gołdap przeznaczonych na realizację projektu „Lubię siebie! NIE używki!” w ramach Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2022.

Wszystkie te działania stały się doskonałą okazją do zastanowienia się nad tym czy jesteśmy życzliwi każdego dnia i czy potrafimy tą życzliwość okazywać. Uśmiech, życzliwe słowo i ciepłe spojrzenie to tak niewiele a jednak tak wiele.

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły