Debata społeczna na temat bezpieczeństwa mieszkańców gminy Dubeninki

W Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach policjanci zorganizowali i przeprowadzili ewaluacyjną debatę społeczną. Mundurowi przedstawili mieszkańcom efekty działań podjętych po pierwszej debacie, która odbyła się w maju.

 

W czwartek (1 listopada) w Gminnym Centrum Kultury w Dubeninkach odbyła się druga w tym roku debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Jak wzmocnić poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Dubeninek”. Miała ona charakter ewaluacyjny, dlatego też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi podsumowali działania funkcjonariuszy jakie zostały podjęte po pierwszym spotkaniu.

Debata rozpoczęła się od wystąpienia komendanta powiatowego Policji w Gołdapi, który przywitał uczestników i wprowadził w tematykę. Kolejnym prelegentem był I zastępca komendanta powiatowego Policji w Gołdapi, który przedstawił główne założenia oraz cel debaty. Następnie kierownik Posterunku Policji w Dubeninkach omówił kolejno podjęte działania na rzecz bezpieczeństwa gminy rekomendowane Policji po pierwszej majowej debacie.

Potem uczestnicy spotkania wzięli udział w żywej dyskusji, w której bardzo pozytywnie ocenili efekty działania gołdapskiej policji. Wyrazili zadowolenie ze sposobu funkcjonowania reaktywowanego Posterunku Policji w Dubeninkach. Podczas debaty dodatkowo poruszono również temat tak ważnego bezpieczeństwa w sieci i ochrony oszczędności życia przed różnego rodzaju oszustwami. Przedstawicielka Placówki Banku Spółdzielczego przedstawiła kwestie dotyczące bezpieczeństwa bankowego, w tym oszustw na pracownika banku. Przedstawiono osobom zebranym rady, jak nie stać się osobą pokrzywdzoną przestępstwem. Przy okazji spotkania przypomniano o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Na zakończenie komendant powiatowy Policji w Gołdapi podziękował wszystkim za udział w debacie podkreślając, że dzięki takim spotkaniom możemy poznać potrzeby i oczekiwania mieszkańców, a tym samym wypracować wspólne metody działania w zakresie poprawy ich bezpieczeństwa.

KPP Gołdap

 

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły