Jeden okazał się poszukiwany, kolejny kierował mimo braku uprawnień i pod działaniem alkoholu oraz narkotyków

Od czwartku do niedzieli gołdapscy policjanci prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach wszystkim uczestnikom ruchu. W tym roku, mimo dużego natężenia ruchu, długi listopadowy weekend na drogach powiatu gołdapskiego był bezpieczny.

 

 

 

W czasie działań policjanci kontrolowali nie tylko prędkość, z jaką poruszali się kierujący, ale również ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali też uwagę na inne wykroczenia.

Funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego w trakcie pełnionej służbie na drogach powiatu gołdapskiego ujawnili 37 wykroczeń popełnionych przez kierujących oraz 3 wykroczenia popełnione przez pieszych. Policjanci zatrzymali też jeden dowód rejestracyjny kontrolowanego pojazdu z uwagi na brak aktualnych badań technicznych. Mimo, że funkcjonariusze zaliczają miniony weekend do jednego z najbardziej bezpiecznych w ostatnim czasie, to niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych zachowań na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, 11 listopada o godz. 10:30. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego podczas patrolu miasta zauważyli kierującego ciężarowym volkswagenem, który chciał skręcić z ulicy Królewieckiej w ulicę Krzywą mimo dyspozycji znaku B2 „zakaz wjazdu”. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i zatrzymali pojazd do kontroli. Od razu od 23-latka wyczuli zapach alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że kierowca w organizmie ma 1,5 promila alkoholu. To jednak nie było jedyne przewinienie mężczyzny. W dalszych czynnościach sprawdzających policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dodatkowo, mundurowi znaleźli przy 23-latku biały proszek, a wstępne badania narkotestem wykazały, że znajduje się on również pod działaniem amfetaminy.

Z kolei niedzielna (13 listopada) kontrola pojazdu prowadzona przez funkcjonariuszy Zespołu Ruchu Drogowego zakończyła się zatrzymaniem osoby poszukiwanej. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od ponad 3 lat. Policjanci zatrzymali osobowego volkswagena po godzinie 21:00 na drodze wojewódzkiej nr 650. Powodem zatrzymania było przekroczenie dozwolonej prędkości przez 34-letniego kierującego. W trakcie czynności sprawdzających okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany dwiema podstawami poszukiwawczymi do odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo, cudzoziemiec był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu.

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły