Jakie wybrać żaluzje do okna w sypialni i salonie?

Lubisz swoje mieszkanie i chętnie spędzasz w nim czas? Nic tak bardzo cię nie relaksuje, jak poobiednia drzemka lub wieczorne oglądanie filmów? Jeżeli tak właśnie jest, na pewno cenisz sobie prywatność własnego mieszkania lub domu. Szczelnie zasłaniasz okna balkonowe, aby nikt z zewnątrz nie mógł zajrzeć do środka? Szukasz nowych pomysłów na ciekawe osłony okienne? Masz dosyć klasycznych kotar, zasłon i firan? Skoro tak, specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy coś ciekawego. Tym czymś są poziome żaluzje do okna, dostępne w wielu ciekawych wariantach.

Naturalne i ekologiczne żaluzje drewniane do kuchni

Drewno jest podstawowym surowcem konstrukcyjnym na całym świecie. Buduje się z niego domu, łodzie, a także meble i elementy wykończeniowe. Drewniane żaluzje istniały na rynku od dawna, ale dopiero w ciągu ostatnich lat zyskały tak wielką popularność. Dlaczego? Ponieważ są wykonane z naturalnego i ekologicznego surowca, który ma doskonałe właściwości użytkowe, a oprócz tego ładnie komponuje się z każdym wystrojem wnętrza. Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić żaluzje z drewna do swojej kuchni, poniżej znajdziesz odpowiedzi.

Dlaczego żaluzje drewniane to dobry wybór?

  • Są ekologiczne, naturalne i przyjazne dla zdrowia oraz środowiska;
  • Drewniane żaluzje okienne są odporne na działanie wilgoci i pary wodnej;
  • Żaluzje drewniane można instalować na kilka sposobów: do ściany, w ramie okna lub do nadproża;
  • Mycie żaluzji drewnianych jest szybkie i łatwe, np. wilgotną szmatką i detergentem.

Nowoczesne żaluzje aluminiowe do salonu

We współczesnych salonach najczęściej mamy do czynienia z wielkopowierzchniowymi oknami. Wpuszczają one do środka wiele cennego światła, ale po zmroku wymagają równie starannego zasłonięcia. Dobrym rozwiązaniem są wtedy wewnętrzne żaluzje aluminiowe, wyróżniające się dużą trwałością i estetyką. Żaluzje tego typu można całkowicie podnieść, odsłaniając okna lub zatrzymać w pozycji poziomej, lub pionowej, w której okno zostanie zasłonięte. Aluminiowe żaluzje okienne to produkt wygodny w użytkowaniu i niesprawiający trudności w czyszczeniu.

Dlaczego warto kupić aluminiowe rolety wewnętrzne?

  • Wykonane z trwałego aluminium, będą nam służyć przez wiele lat;
  • Srebrny kolor i błyszcząca powierzchnia odbija promienie słońca na zewnątrz;
  • Dobrze wyglądają we współcześnie urządzonych mieszkaniach oraz we wnętrzach klasycznych;
  • Doskonale chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz zapewniają wysoki poziom prywatności.

A może zewnętrzne rolety elewacyjne?

Nie zawsze musimy ograniczać się do rolet wewnętrznych, jeśli chcemy zapewnić sobie prywatność. W przypadku nowocześnie projektowanych budynków dobrze sprawdzają się rolety zewnętrzne tarasowe. Do ich wykonania wykorzystuje się starannie selekcjonowane gatunki drewna, które po dokładnej impregnacji, przez wiele lat może być użytkowane na zewnątrz. W naszej ofercie znajdą Państwo żaluzje poziome drewniane, przeznaczone do montażu w oknach tarasowych, panoramicznych oraz przeszkleniach. Rolety i żaluzje tego typu można pochylać pod dowolnym kątem, by np. ograniczyć ilość promieni słońca, wpadających do mieszkania. Stosunkowo duża szerokość pojedynczych lameli pozwala skutecznie osłonić pomieszczenia przed ciekawskim wzrokiem, jak również uławiają w upalne dni je wychłodzić. Dzięki umieszczeniu żaluzji po zewnętrznej stronie okna, ciepło nie będzie wnikało do środka pomieszczeń. Chcesz w swoim domu mieć wysokiej jakości żaluzje lub rolety? Koniecznie sprawdź produkty dostępne w naszym sklepie internetowym!

Artykuł sponsorowany


Aktualności

Powiązane artykuły