Antyczne dodatki do wnętrz – co znajdziemy na rynku?

rustykalne wnętrze

Starodawny wystrój wnętrz ceniony jest nie tylko przez koneserów dawnej architektury i sztuki, ale również osoby, które stawiają na klasyczne rozwiązania z tzw. duszą. Obecnie oferta sklepów z antykami jest na tyle spora, że bez problemu znajdziemy staromodne wyposażenie do wszystkich pomieszczeń w naszym domu lub mieszkaniu. Co konkretnie znajdziemy na rynku? Koniecznie sprawdź nasz dzisiejszy poradnik!

Antyczne meble, szafki i lustra

Bez wątpienia ogromną popularnością cieszą się starodawne meble – w tym te wzorowane na konkretny styl, np. meble vintage. Oczywiście wybór jest o wiele większy i bez trudu dobierzemy do domu meble w stylu barokowym, retro, rokoko czy rustykalnym. Za wyborem tego typu sprzętu przemawia nie tylko klasyczny i niepowtarzalny wygląd mebli, ale również ich zaskakująca funkcjonalność. Większość z nich jest bardzo pojemna i wytrzymała. Ciężkie drewno wykorzystane do produkcji tych mebli, potrafi przetrwać wiele dziesięcioleci – pod warunkiem właściwej konserwacji i eksploatacji.

Do wspomnianych już mebli antycznych, możemy łatwo dopasować inne dodatki, takie jak szafki nocne czy lustra. Popytem cieszą się także wieszaki na ubrania, stylizowane na dawne czasy. Doskonale udekorują przedpokój! Co jeszcze znajdziemy w sklepach z antykami?

Stare kinkiety i żyrandole

Jeżeli pragniemy całościowo ozdobić nasze mieszkanie w przedmioty retro, wtedy koniecznie musimy spojrzeć na stare lampy antyczne. Wybór tego typu przedmiotów jest ogromny! Poszczególne egzemplarze różnią się głównie wielkością, ilością gniazd pod żarówki i zdobieniami. Warto również dodać, że większość odrestaurowanych, antycznych żyrandoli czy kinkietów, wyposażona jest w nowoczesne gniazda E27, które pozwalają wkręcić obecnie stosowane, energooszczędne żarówki typu LED.

Dzięki temu oprócz klasycznego wyglądu, zyskujemy możliwość stosowania spersonalizowanych źródeł światła – o ciepłej, zimnej lub neutralnej barwie. Kwestie te nie pozostają bez znaczenia, ponieważ barwa oświetlenia powinna być dobrze dobrana do przeznaczenia pomieszczenia. Przykładowo w sypialni warto zamontować antyczne kinkiety z żarówkami o ciepłej barwie, a w salonie o barwie neutralnej.


Porady

Powiązane artykuły