Ruszamy z Akcją „Recykling daje owoce w Gołdapi – 2022”

Zapraszamy na kolejną edycję #RecyklingDajeOwoce w Gołdapi. W ramach kampanii zbieramy zużyte baterie i zsee. W nagrodę zbieracze otrzymają pyszne, zdrowe owoce.

 

 

 

Zielone Dni w Gołdapi trwają cały rok, ale owocowo-recyklingowo-sportowa akcja ma swój finał 7 października 2022 o godzinie 8.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.

Zajdź do naszej siedziby, przekonasz się jak działamy!

 

Zasady akcji w Gołdapi są takie same jak w latach ubiegłych

– Liderów ekogrup, ekoinstytucji, ekostowarzyszeń, ekofundacji, ekofirm, ekoklas, ekorodzin itp… zapraszamy po odbiór pudeł do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi (sala nr 20 – koordynatorka Alina Oleszczuk

– Każdy lider drużyny po dostarczeniu zapełnionego przez swój ekozespół bateriami pudła otrzyma owocową niespodziankę, którą dostarczy swojemu zespołowi.

– Zapełnione pudła można przynieść do końca października 2022

– Zużyty duży i drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny nadal zbieramy i zostawiamy na zewnątrz szkoły w punkcie zbierania „Elektrośmieciuszku”.

Akcja „Recykling Daje Owoce” organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu ERP Polska Organizacji Odzysku SEiE S.A. i Organizacji Odzysku Opakowań S.A. – https://erp-recycling.org/pl-pl/ – firmy, która jest liderem zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów w Polsce i Europie. Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji „Recykling Daje Owoce” jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski www.cycling-recycling.eu. Co możemy zrobić z elektroodpadami? Możemy oddać je w sklepie przy zakupie nowych sprzętów AGD, IT, RTV. Często organizowane są edukacyjne akcje m.in Recykling Daje Owoce czy zbiórki elektroodpadów przez gminy. Na terenie miast i gmin zlokalizowane są też tzw. PSZOK-i – czyli Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, gdzie bezpłatnie można odstawić swoją np. starą lodówkę. Na rynku funkcjonują również profesjonalne firmy odbierające duże elektroodpady bezpośrednio z domów.

Lokalnym koordynatorem akcji jest Alina Oleszczuk. Szczegóły akcji na www.cycling-recycling.eu.Jeżeli szukasz ekologii i witamin to ta akcja jest właśnie dla Ciebie.

Dołącz do nauki i ekozabawy…

Zapraszamy, puste pudła czekają..

 

 

 

Powiązane artykuły