Jacuzzi ogrodowe: jakie wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

O tak… Własne jacuzzi ogrodowe to i klasa, i wygoda. To świetny relaks w czas letniego weekendu. To udany wieczór z przyjaciółmi lub rodziną. Mieć takie urządzenie na własnej posesji to marzenie, które jednak jest w zasięgu większości z nas. Dziś rynek pełen jest dogodnych rozwiązań. Ale jakie są rodzaje jacuzzi? Które jacuzzi ogrodowe wybrać? Podpowiadamy!

 

Jacuzzi ogrodowe dmuchane

Budowa basenu to konkretne przedsięwzięcie. Na pierwszą myśl dmuchane jacuzzi ogrodowe brzmi jako całkiem niezła alternatywa. Jest stosunkowo tanie i można je rozłożyć niemal w dowolnym miejscu. Po sezonie zaś wszystko można spakować i schować w głębi garażu, dajmy na to, gdzie poczeka na powrót upalnych dni i wieczorów. Ale jacuzzi dmuchane to koniec końców nie to samo, co instalacja o bardziej stacjonarnym charakterze. Nie da się do niego podłączyć zaawansowanego systemu hydromasaży. Nadmuchiwane rozwiązanie jest jednak pewnym kompromisem.

 

Osobista wanna SPA

W przeciwieństwie do jacuzzi dmuchanego, elegancka wanna spa zapewnia całoroczny masaż wodny na wielu poziomach. Konstrukcja urządzenia zawiera bowiem dużo lepszej jakości materiały, jak na przykład akryl powlekany włóknem szklanym, dzięki czemu możliwa jest znakomita izolacja termiczna. Dzięki niej użytkownikom wanny jest bardzo komfortowo, a woda pozostaje ciepła przez dłuższy czas i nie trzeba jej co chwilę podgrzewać. W związku z tym ogrodowe jacuzzi stacjonarne może być używane nawet zimą.

Jeśli chodzi o kwestię montażu jacuzzi ogrodowego tego typu, trzeba niestety wybrać jeden punkt na działce i przy nim zostać na stałe. Można to zrobić poprzez specjalny podest, w który wpuszcza się wannę SPA. Można też do tego celu zamontować nieckę naziemną. W każdym razie wanna spa pozwoli cieszyć się luksusem w iście hollywoodzkim stylu. Dysze wodne siłą rzeczy będą nieodłączną częścią instalacji, oferując klasyczny hydromasaż, jak i masowanie perełkowe (powietrzne) oraz opcję hybrydową, czyli masowanie ciała powietrzem i wodą z wykorzystaniem największej liczby dysz. I właśnie dlatego zamiast dmuchanego jacuzzi, lepiej jest kupić elegancką wannę SPA.

 

Własny basen w ogrodzie

Jak już wspomnieliśmy, basen to już naprawdę solidne przedsięwzięcie. Budowa basenu pozwala jednak na dużo większą swobodę, niż to daje domowe jacuzzi ogrodowe. Niemniej wielu Polaków pozwala sobie jednocześnie i na basen, i na jacuzzi. Całoroczne jacuzzi śmiało może służyć jako uzupełnienie basenu latem, zimą zaś stanowi nie lada atrakcję dla domowników, o gościach już nie wspominając.

 


Aktualności

Powiązane artykuły