Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie w trakcie pikniku z okazji powitania wakacji

Z okazji rozpoczęcia upragnionych przez dzieci i młodzież wakacji w centrum Gołdapi odbył się impreza. Profilaktyka jest bardzo ważną częścią policyjnej pracy, dlatego też mundurowi po raz kolejny przypominali o potencjalnych zagrożeniach w trakcie trwania sezonu letniego i przestrzegali przed czyhającymi niebezpieczeństwami.

 

 

W minioną sobotę (25 czerwca) w parku miejskim w Gołdapi odbyło się uroczyste powitanie wakacji. Podczas pikniku gołdapscy policjanci mieli doskonałą okazję przeprowadzenia działań na rzecz bezpieczeństwa. Prowadzili pogadanki i przypominali o najważniejszych zasadach korzystania z uroków wakacji.

Specjalista ds. nieletnich wraz z funkcjonariuszem ruchu drogowego udzielali wiele cennych wskazówek dotyczących prawidłowego zachowania w ruchu drogowym oraz wspólnie przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas kąpieli, wycieczek pieszych, górskich i innych aktywności. Podczas wydarzenia mundurowi rozdawali tematyczne materiały promocyjne.

Dzieci świetnie znały odpowiedzi na zadawane przez policjantów pytania, co świadczy o tym, że mają coraz większą świadomość i wiedzę dot. prezentowania bezpiecznych postaw. Spotkania edukacyjne będą kontynuowane podczas wakacji w miejscach kolonii, obozów i innych miejscach wypoczynku najmłodszych wypoczywających.

Pamiętajmy, że bezpieczne dziecko to świadome dziecko, a ta świadomość w dużej mierze zależy od rodziców. To my – dorośli – jesteśmy odpowiedzialni za uczulanie dzieci na istniejące zagrożenia i kształtowanie w nich umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach. Dlatego też wykorzystujmy każdą okazję do tego, aby przekazywać najmłodszym jak mogą zadbać o własne bezpieczeństwo, a sami swoją postawą dajmy im dobry przykład. Tak poświęcony czas naszym pociechom na pewno pomoże uchronić je przed złymi wyborami.

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły