W-MOSG. Krajanka tytoniowa dominuje wśród ujawnionych nielegalnych towarów

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne towary o wartości ponad 44 mln zł. 70 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanych grupach przestępczych.

 

 

Od początku roku funkcjonariusze z W-MOSG na terenie Warmii i Mazur oraz w całej Polsce ujawnili nielegalne towary o wartości 44 mln zł. Największą wartość stanowiła krajanka tytoniowa, bo aż 36 mln zł. Dla porównania w ubiegłym roku funkcjonariusze naszego oddziału zdeponowali krajankę o wartości 3 200 zł. Natomiast ujawnione w 2021 roku papierosy bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy były o wartości prawie 6 mln zł.

Wszystkie te działania doprowadziły do rozbicia prawie 20 grup przestępczych w tym 6 międzynarodowych. Ponad 150 osób usłyszało zarzuty udziału w grupie przestępczej, w tym 70 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Natomiast już wobec 80 skierowano do sądu akty oskarżenia.

Ponadto wobec 30 osób zamieszanych w nielegalne biznesy tytoniowe czy narkotykowe zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

W-MOSG

 


Aktualności

Powiązane artykuły