Gdzie najlepiej sprawdzą się meble na wymiar?

Wykonanie zabudowy meblowej na wymiar to pewnego rodzaju inwestycja – na ogół szafy i szafki wykonane na wymiar są traktowane jako stały element aranżacji przestrzeni i pozostają w niej nawet wówczas, gdy odświeżamy ściany lub zmieniamy elementy dekoracyjne. Dlatego zamawiając meble na wymiar warto zadbać o to, żeby były funkcjonalne, trwałe, dobrze wykonane i w miarę uniwersalne.

Meble na wymiar w pomieszczeniach mieszkalnych i niemieszkalnych

Planujesz zamówić meble na wymiar – Marki to lokalizacja, na terenie której znajdziesz naprawdę świetnych wykonawców. Współpraca z nimi to gwarancja dobrego wykonania i trwałości mebli. Jednak nawet najlepiej wykonane meble na wymiar nie spełnią swojej roli, jeśli znajdą się w nieodpowiedniej przestrzeni lub nie zostaną odpowiednio zaprojektowane.

Ze względu na charakter zabudowy meblowej na wymiar tego typu meble poleca się przede wszystkim:

  • w miejscach, gdzie układ pomieszczenia nie pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni przechowywania przy zastosowaniu mebli gotowych,
  • w miejscach, w których nie planujemy częstej wymiany zabudowy meblowej (tam, gdzie chcemy mieć swobodę przemieszczania mebli, ich wymiany i zamiany znacznie lepiej sprawdzają się meble gotowe),
  • w miejscach, w których zależy nam na zapewnieniu określonego systemu przechowywania – odpowiednio głębokiej szafy, odpowiednio wysokiej półki, wąskiej półki pionowej np. na deskę do prasowania czy suszarkę do prania.

Meble na wymiar do domu

W przestrzeniach mieszkalnych zabudowa meblowa na wymiar doskonale sprawdza się przede wszystkim w kuchni. Szafki na wymiar dają możliwość zabudowy AGD, jednocześnie oferując systemy przechowywania dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Innym meblem na wymiar, który dobrze sprawdzi się w domu jest szafa wnękowa – zapewni efektywne wykorzystanie przestrzeni, jednocześnie – podobnie jak meble kuchenne – dostarczając najdogodniejsze z naszej perspektywy systemy organizacji i przechowywania. Wiele osób decyduje się również na zabudowę na wymiar w korytarzu/przedpokoju/wiatrołapie. Garderoba na wymiar pozwala na funkcjonalną organizację przestrzeni przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum kubatury mebla.

Meble na wymiar do biura

W przestrzeni biurowej i około biurowej meble na wymiar sprawdzają się przede wszystkim w aneksie kuchennym oraz do przechowywania dokumentów. Ich podstawową zaletą jest możliwość dopasowania kubatury mebla do rzeczywistych potrzeb w zakresie przechowywania, a także możliwości lokalowych obiektu. To szczególnie istotne w przypadku niewielkich biur oraz pomieszczeń, które są nieszczególnie ustawne i wymagają sporej inwencji podczas aranżacji.


Porady

Powiązane artykuły