Spotkanie z regionalnymi politykami Platformy Obywatelskiej

Na zaproszenie gołdapskiego koła Platformy Obywatelskiej na otwartym spotkaniu gościli w Gołdapi posłanka Anna Wojciechowska, poseł Janusz Cichoń i radny wojewódzki Jarosław Soma.

 

 

Blisko trzygodzinne spotkanie poświęcone sprawom krajowej polityki, ekonomii, ochronie zdrowia oraz spawom lokalnym, w tym m.in. budowie drogi wojewódzkiej Gołdap- Żytkiejmy oraz opiece zdrowotnej w powiecie gołdapskim, chwilami miało dość emocjonalny charakter.

Dużo uwagi poświęcono takim zagadnieniem, jak „galopująca” inflacja i jej krajowym przyczynom, naruszeniom prawa przez rządzących, czego konsekwencją jest wstrzymanie tak istotnego unijnego finansowania dla Polski i w tym analiza możliwości przekierowania dofinansowania unijnego bezpośrednio do samorządów. Mowa była o niegospodarności rządzących w takich obszarach, jak energetyka czy opieka zdrowotna.

Poruszono też kwestie ogromnego, rosnącego skokowo długu publicznego, który jest generowany w formie obligacji poza kontrolą parlamentu. Dług ten będzie spłacany prze dziesiątki lat.

Politycy PO z naszego regionu deklarują swoje wsparcie we wszystkich ważnych sprawach dla gołdapskiej społeczności. Ale inną sprawą jest to, że nikt z samorządu gołdapskiego, jak i z obu rad zarówno z gminy, jak i z powiatu nie znalazł chwili, aby skorzystać z okazji i porozmawiać z politykami i gołdapianami o tym co „tu i teraz” jest ważne i istotne.

Rodzajem podsumowania gołdapskiego spotkania może być komentarz Posła Janusza Cichonia na FB:

–  Dzisiejsze propozycje Premiera M. Morawieckiego to kolejna próba zrzucenia z siebie odpowiedzialności za drożyznę w Polsce. Tymczasem to nie kto inny, tylko rząd PiS, podnosi podatki i opłaty i wprowadza nowe. Podatek cukrowy, od małpek, od sprzedaży detalicznej, minimalny, akcyza… Najwyższy w historii wzrost obciążeń podatkowych przedsiębiorców w Nowym Ładzie, to rosnące koszty i w ślad za nimi ceny!

Do tego nieudolne zarządzanie w kluczowych obszarach, gigantyczne straty w górnictwie i energetyce. Turów, Bełchatów, Jaworzno, Ostrołęka to czubek góry lodowej. Przerosty zatrudnienia, nepotyzm i praca dla znajomych królika w spółkach skarbu państwa, rotacyjne zarządy to mnożenie kosztów. Za to też płacimy!

PO Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły