Remont domu zamiast prezentów na Święta?

Większość z nas na Święta daje sobie prezenty, mąż żonie, żona mężowi, tymczasem niektórzy na Święta sprawiają sobie wspólny prezent o nazwie remont mieszkania.

Czasami wydajemy pieniądze bez sensu na wymuszone prezenty w ciągu roku z przeróżnych okazji de facto je trwoniąc na bezsensowne zakupy, niektórzy z nas podejmują bardziej racjonalne decyzje.

Czy remont mieszkania to dobry pomysł na prezent?

Myślę że każda kobieta z takiego prezentu bardzo się ucieszy, znacznie bardziej niż z kosmetyków kilka razy do roku czy innych prezentów, ja wiem że to trochę inny kaliber kosztowy ale zbierając razem te wszystkie wydatki z okazji imienin, urodzin, walentynek, Świąt Bożego Narodzenia i wielu innych okazji wymyślonych przez amerykańskich specjalistów od marketingu po to żebyśmy wydawali pieniądze ,robi się bardzo konkretna suma za którą można np. wyremontować kuchnię, czy choćby wycyklinować podłogi w domu jeśli ktoś ma zniszczony parkiet.

Masz mieszkanie, w nim parkiet który wymaga renowacji, w mieście tj. Warszawa ofert usług cyklinowania podłóg jest mnóstwo, ale taka usługa jak cyklinowanie parkietu jest dość specyficzna, wymaga ogromnego doświadczenia, a także porządnego sprzętu.

Tak jak już wspomniałem ofert jest mnóstwo jeśli chodzi o cyklinowanie parkietu Warszawa to duże miasto zapotrzebowanie na cyklinowanie podłóg jest ogromne ponieważ w Warszawie na urządzaniu mieszkania się raczej nie oszczędza i mnóstwo osób decyduje się na położenie parkietu a nie paneli bo parkiet to jest prestiż, to zupełnie inaczej wygląda, inaczej się po tym chodzi, ktoś kto nie słyszał nigdy jak się chodzi w butach po panelach a jak po parkiecie tego nie zrozumie, panele wydają bardzo nieprzyjemny dźwięk, to jest jeden wielki łomot, tymczasem idąc po parkiecie jest zupełnie cicho, słychać tylko cichy głuchy odgłos styku obuwia z parkietem, nie ma żadnego dudnienia czy echa tj. jest to w przypadku paneli.

Oczywiście panele nie wymagają aż takiej uwagi jak parkiet, parkiet co jakiś czas trzeba wycyklinować po to aby pozbyć się pewnych mankamentów które powstają na przestrzeni lat w trakcie jego eksploatacji, m.in jakichś nierówności które mogą na nim powstać np. po wylaniu wody, szczelin pomiędzy klepkami czy też po prostu zniszczenia lakieru, jakichś wgnieceń po meblach. Co jakiś czas po prostu trzeba zrobić cyklinowanie podłóg Warszawa jak już mówiłem jest dużym miastem które pełne jest ofert cyklinowania podłóg, ale którą ofertę wybrać, kierować się ceną i wyłącznie ceną?

Powiem tak, cena powinna być jednym z kryteriów, na podstawie których podejmujemy decyzje o wyborze firmy która wycyklinuje nam parkiet, ale na pewno nie najważniejszym.

Znam przypadki usług tanich których efektem było zniszczenie parkietu, musisz wiedzieć że parkietu nie da się cyklinować w nieskończoność ponieważ cyklinowanie podłogi to tak naprawdę zdzieranie wierzchniej warstwy drewna, jeśli ktoś zrobi to nieumiejętnie może się okazać że parkiet nie będzie się już nadawał do ponownego cyklinowania a jedynie do wymiany, dlatego moim zdaniem nie warto oszczędzać na usłudze cyklinowania podłóg, ale też warto poczekać na dobrego fachowca. Pamiętaj, że w tej branży nie ma prawdziwych okazji, jeśli ktoś jest w stanie wycyklinować ci podłogę z dnia na dzień tzn. że nie ma zbyt wielu zleceń, a dlaczego nie ma zbyt wielu zleceń ?

Być może dlatego że nie jest dość dobry w cyklinowaniu parkietów i będzie się uczył na twoim przykładzie. Czy stać cię na to aby ktoś uczył się na twoim parkiecie?

Parkiet tani nie jest, jeśli stać cię było na jego zakup ,położenie, lakierowanie – musi cię być stać na usługi firmy cyklinującej podłogi która ma doświadczenie, sprzęt. Nie ma dróg na skróty w usłudze tj. cyklinowanie Warszawa jest ogromnym rynkiem na którym działa mnóstwo firm specjalizujących się w cyklinowaniu podłóg ale duża część z tych firm dopiero zaczyna, albo działa na zasadzie 100% cena oferując marnej jakości usługę wiedząc że rezerwuar potencjalnych klientów jest niewyczerpany, że i tak znajdą kolejnego klienta skuszonego niższą niż u konkurencji ceną.

W przypadku zakupu produktów ,cena jest najważniejsza, ponieważ niezależnie od miejsca zakupu markowego produktu jego jakość będzie dokładnie taka sama, z usługami jest zupełnie inaczej, szczególnie z usługą cyklinowania podłóg i w szczególności w mieście tj. Warszawa, tutaj głównym czynnikiem który powinien ci przyświecać przy wyborze firmy cyklinującej parkiety powinno być jej doświadczenie, jak długo są na rynku, opnie klientów, oraz na jak daleko w przód firma ma wypełniony kalendarz. Pamiętaj, że dobra firma cyklinująca podłogi na ogół ma kalendarz wypełniony na rok w przód, uwierz mi że warto poczekać. Jeśli zależy ci na tym aby twój parkiet lśnił jak nowy warto poczekać rok i dłużej na dobrego fachowca, po to aby uniknąć ryzyka wymiany parkietu na nowy w przypadku źle wykonanej usługi cyklinowania.


Porady

Powiązane artykuły