Pływanie. Drużyny SP 3 Gołdap najlepsze w województwie

W środę, 20 października, po raz pierwszy w historii w Gołdapi odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w drużynowych zawodach w pływaniu dziewcząt i chłopców Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady.

 

 

Na gołdapską pływalnię zjechało 13 drużyn z województwa, niektórym w ostatniej chwili przeszkodziła kwarantanna w związku z pandemią koronawirusa. Mistrzostwa otworzyli: burmistrz Gołdapi – Tomasz Luto, wiceprzewodniczący W-M SZS – Jerzy Cimoszyński i dyrektor OSiR – Mariusz Kowalczuk.

Do rywalizacji przystąpiły sześcioosobowe drużyny dziewcząt i chłopców szkół podstawowych rocz. 2009 i mł., szkół podstawowych rocz. 2007-2008 oraz szkół ponadpodstawowych rocz. 2002 i mł. Uczestnicy startowali 4 stylami: klasycznym, grzbietowym, dowolnym i motylkowy.

Najwięcej emocji przyniosły rywalizacje sztafet 6 x 25 m (SP rocz. 2009 mł.) stylem dowolnym, pozostali 6 x 50 metrów stylem dowolnym. Złotymi medalistami województwa zostali: Antoni Kisielewski, Laura Kozłowska, Amelia Przekop, Karol Nowak, Oliwia Przekop, Oskar Kozłowski (wszyscy SP 3 Gołdap), Kacper Biel (SP 5 Gołdap), Juliusz Walkiewicz (SP 5 Gołdap), Marta Stepanik, Julia Żynda, Maja Kondraciuk, Natalia Zapolnik (wszystkie LO Gołdap).

Drużynowo Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi wywalczyła dwa pierwsze miejsca i jedno drugie. Liceum Ogólnokształcące również pierwsze miejsce. Najlepsi uczestnicy otrzymali medale, a drużyny puchary i pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczali: wiceprzewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego – Jerzy Cimoszyński i dyrektor OSiR – Mariusz Kowalczuk. Na wszystkich czekały kanapki i woda ufundowane przez Zarząd W-M SZS w Olsztynie.

Zawody sędziowali pracownicy OSiR oraz Adam Kozłowski i Bogusław Jejer. W organizację włączyli się: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Urząd Miejski w Gołdapi, Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi i oczywiście Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap.

Ł.T.

 

 

 

 

Powiązane artykuły