Piłka Ręczna. Złote medale dla LO Gołdap i ZSZ Gołdap w finale wojewódzkim

We wtorek, 19 października, w Kompleksie Sportowo-Rekreacyjnym w Gołdapi odbył się Turniej Wojewódzki Licealiady Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego „Moje Boisko Orlik 2012” w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców.

 

 

Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Starosty Gołdapskiego. Turniej otworzył starosta gołdapski – Marzanna Wardziejewska i dyrektor OSiR – Mariusz Kowalczuk.

Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn z województwa, a najlepszą w kategorii dziewcząt okazało się Liceum Ogólnokształcące z Gołdapi w składzie: Andżelika Lipińska, Dominika Żukowska, Gabrysia Kuźnicka, Klaudia Jaźwińska, Maja Bronakowska, Martyna Tylenda, Martyna Uścio, Natalia Rogowska, Nikola Żurawska, Oliwia Broniszewska oraz w kategorii chłopców – Zespół Szkół Zawodowych z Gołdapi w składzie: Kasper Kazimierski, Dawid Salwecki, Kacper Jabłoński, Piotr Jabłoński, Piotr Górski, Oskar Kozłowski, Piotr Kozic, Wojciech Kozic, Jakub Palanis, Mateusz Stabiński, Eryk Jankowski, Filip Gryko.

Dziewczęta pokonały 23:6 – ZS Malinowo i 16:12 – ZSZ Gołdap. Chłopcy pokonali 7:4 – ZS Malinowo. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Super statuetki dla najlepszych zawodników turnieju powędrowały do Klaudii Jaźwińskiej (LO Gołdap) i Piotrka Kozica (ZSZ Gołdap).

W organizację turnieju włączyli się: Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Liceum Ogólnokształcące w Gołdapi, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi i oczywiście Gołdapski Szkolny Związek Sportowy, który jest współfinansowany przez Gminę Gołdap.

 

 

 

Powiązane artykuły