Uderzył w auto i odjechał. Pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka

Kolejny nietrzeźwy kierujący wyeliminowany ruchu. 26- letni kierowca opla na ulicy Matejki w Gołdapi, mając ponad promil alkoholu, doprowadził do uszkodzenia samochodu i odjechał. Został ustalony dzięki szybkiej reakcji świadka. Dziękujemy za czujność i godną naśladowania postawę, która być może zapobiegła tragedii!
Do zdarzenia doszło w niedziele 1 sierpnia przed 8:00 na ul. Matejki w Gołdapi. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że kierujący oplem vectrą na ełckich numerach rejestracyjnych wykonując manewr cofania uderzył w zaparkowane bmw i uciekł z miejsca zdarzenia. Całą sytuację widział świadek, który o wszystkim powiadomił policjantów.

Funkcjonariusze szybko namierzyli i zatrzymali opisywane auto oraz zbadali stan trzeźwości jego kierowcy. Jak się okazało 26-letni mieszkaniec Ełku był pijany. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a auto zostało odholowane na strzeżony parking. Wkrótce 26-latek ze swojego postępowania będzie tłumaczyć się przed sądem.

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na taką jazdę. Dziękujemy wszystkim, którzy nie pozostają obojętni na takie zagrożenia i udaremniają dalszą jazdę nietrzeźwym kierowcom.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły