Po piwkach wybrała się na zakupy, zatrzymali ją funkcjonariusze SG

Prawie 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miała mieszkanka powiatu węgorzewskiego. Kobieta tłumaczyła funkcjonariuszom SG, że wypiła tylko trzy piwka i wybrała się na zakupy. Zatrzymali ją funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich.

 

Wczoraj około 22.30 patrol Straży Granicznej zatrzymał w gminie Budry do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Volkswagen Passat. Okazało się, że 31-latka była pijana. Badanie alkomatem potwierdziło, że miała blisko 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Na początku mieszkanka powiatu węgorzewskiego, nie przyznawała się do spożywania alkoholu. Widząc jednak, że funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Baniach Mazurskich nie dają wiary jej wyjaśnieniom, to w końcu powiedziała, że wypiła w domu tylko trzy piwka. Wsiadła za kierownicę i udała się do Węgorzewa. W dodatku nie jechała sama, pasażerem był 17-latek. A z tyłu na siedzeniach jeszcze czteropak piwa. Dalszą jazdę udaremnili jej funkcjonariusze Straży Granicznej.

Zamiast do domu trafiła na komendę powiatową policji w Węgorzewie, gdzie policjanci prowadzą dalsze czynności w sprawie.

W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły