Minisiatkówka. Piękny awans do Finału Polski młodych siatkarzy z SP 3 Gołdap

W niedzielę, 20 czerwca, w hali Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku fantastyczny turniej rozegrali młodzi siatkarze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi podczas Finału Wojewódzkiego w Minisiatkówce chłopców im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving 2021.

 

 

W tym ekskluzywnym gronie znalazły się aż cztery ekipy SP 3 Gołdap, które awansowały na podstawie wyników z pięciu eliminacji. W formule rozgrywek Kinder Joy of moving mecze trwały do dwóch wygranych setów do 15 punktów.

Drużyny podzielono na dwie grupy według miejsc rankingowych, w których grano systemem każdy z każdym. Zespół „Trójek” grający pod batutą Łukasza Tarasiewicza w składzie: Jakub Czernicki, Nikolas Krynicki i Mateusz Repow w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła spisywał się bardzo dobrze. W grupie A odniósł dwa zwycięstwa pokonując: 2:0 – IKS Atak Elbląg 1 i 2:0 – Omegę Mrągowo. Półfinał turnieju również należał do zawodników „trójki”, w którym pokonali AZS UWM Olsztyn 2 w trzech setach: 12,-13,4.

W niedzielnym finale spotkali się z drużyną AZS UWM Olsztyn 1, którą po emocjonującej grze pokonali 2:0 (16:14, 15:11). Zwycięstwo w finale i marzenie młodych chłopaków ze Szkoły Podstawowej nr 3 o awansie na Finał Polski zostało spełnione. W wojewódzkim finale zagrały jeszcze trzy gołdapskie zespoły „dwójek”. Wysokie czwarte miejsce zajął duet Mikołaj Rawinis i Michał Sadowski. Na szóstej lokacie zawody Kinder ukończyła drużyna: Tomasz Pańczuk / Filip Budlewski, a na ósmej najmłodsi w stawce 19 drużyn: Nikodem Juklewicz i Juliusz Buraczewski.

Do Finału Polski zakwalifikowały się tylko dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii. Najlepsze drużyny w nagrodę (poza przepustką) otrzymały medale, nagrody rzeczowe i dyplomy. W krajowy czempionacie (Gliwice), który odbędzie się w tym roku pod koniec sierpnia zagrają najlepsze 32 zespoły z Polski.

W Finale Polski młodych siatkarzy czeka trudna walka, ale też moc atrakcji. Już w ośmiu ubiegłych latach chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi zapisali się w kartach historii zajmując w finale Polski doskonałe lokaty. Zeszłoroczny finał został z powodu pandemii odwołany. Organizatorem imprezy był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Siatkowej, Fundacja Huberta Jerzego Wagnera i Uczniowski Klub Sportowy „Olimpijczyk” Olsztynek.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły