Zakrywanie ust i nosa to nie tylko obowiązek, ale nasze wspólne bezpieczeństwo

Minął już ponad rok od początku pandemii. Codziennie wspólnym wysiłkiem ograniczamy rozprzestrzenianie się koronawirusa. Pomimo malejącej liczby zachorowań i zgonów sytuacja pandemiczna jest nadal bardzo poważna.

 

Wciąż obowiązują nas określone ograniczenia, nakazy i zakazy w związku z trwającym stanem epidemii. Nie są one już niczym nowym. Policjanci, aby maksymalnie ograniczyć transmisję wirusa każdego dnia reagują i egzekwują stanowczo w sytuacji łamania aktualnych obostrzeń.

Każdego dnia gołdapscy policjanci kontrolują sposób realizowania przez obywateli obowiązujących przepisów sanitarnych. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom w czasie pandemii koronawirusa.

Funkcjonariusze w dalszym ciągu stanowczo będą egzekwować obowiązujące przepisy. Podczas minionego weekendu policjanci ujawnili łącznie ponad sto wykroczeń. Niejednokrotnie zwrócenie uwagi czy pouczenie okazuje się niewystarczające, dlatego policjanci nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych oraz sporządzili kilka wniosków o ukaranie do sądu.

Obowiązujące przepisy mówią o tym, że należy używać maseczek ochronnych. Stosowane dotychczas przyłbice, chusty czy szaliki mogą być wciąż noszone, ale już jako dodatkowy środek ochrony, poza maseczką. Zasada ta obowiązuje zarówno w przestrzeni publicznej, czyli min. na ulicach, placach czy deptakach, jak również w sklepach. Ważne jest to, aby korzystać z maseczki w sposób właściwy – czyli tak, aby mieć dokładnie zasłonięte zarówno usta jak i nos.

Ograniczenia i obostrzenia mają jeden cel-ochronę życia i zdrowia. Respektując i przestrzegając przepisów, zwiększamy bezpieczeństwo i zmniejszamy ryzyko zakażenia się koronawirusem. W codziennym życiu stosujmy się do reguły „dystans, dezynfekcja, maska”, bo najważniejszym celem jest zatrzymanie transmisji wirusa, a na to wpływ mamy wszyscy.

KPP Gołdap

Fot. pixabay.com

 


Aktualności

Powiązane artykuły