Wirtualne Zielone Dni w Gołdapi 2021 – II

Odsłona 2. „Gołdap – moje miasto bez elektrośmieci” – kolory: biały, zielony, szary.

 

 

Jesteśmy w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”
Program powstał w roku 2013 z inicjatywy ElektroEko. W pierwszym etapie obejmował działania lokalne, na terenie Warszawy, ale już w kolejnym roku osiągnął zasięg ogólnopolski. Nasza szkoła prężnie dołączyła do programu i „zaraziła” tym całe miasto i okolice. Tak działamy już  nieprzerwanie kolejny rok. Edukujemy dzieci, młodzież i dorosłych w  zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz ze zużytymi bateriami.

Mamy z tego tytułu same profity

  • Czyste  środowisko.
  • Współpracę nad tworzeniem programów i filmów edukacyjnych.
  • Bogate zaplecze dydaktyczne (lekcje stacjonarne i online).
  • Integrację ekospołeczności.
  • Nagrody z Funduszu Oświatowego – szkoła otrzymuje nagrody w postaci sprzętu sportowego, pomocy dydaktycznych.

 

Elektrośmieciuszek w nowej odsłonie

Punkt odbioru zsee, po wielu latach doczekał się nowego lokum i ładnej, świeżej oprawy. Nasza radość jest ogromna, bo akurat otwarcie nowego lokum ma miejsce podczas 19. edycji Zielonych Dni w  Gołdapi.

Wspaniali członkowie gołdapskiej ekodrużyny Państwo Marzena i Robert Bernatowiczowie wspólnie z synem Szymonem zimą podarowali szkole piękny szyld  „Elektrośmieciuszek”. Nadeszła wiosna i teraz dokończyli swoje dzieło zamocowali szyld obok tablicy informującej o nowych zasadach przyjmowania zsee.
Teraz jeszcze łatwiej do nas trafić.

 

Podziękowanie

Serdecznie dziękuję dyrektor Annie Budzińskiej, wicedyrektor Barbarze Girtler, państwu Marzenie i Robertowi Bernatowiczom, Janowi Izbickiemu, Bożenie Mrozowskiej, Danielowi Mikielskiemu, Państwu Iwonie i Pawłowi Jadeszko za wsparcie i pomoc w organizacji, pielęgnacji nowego punktu zsee „Elektrośmieciuszek” przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.
Nowy punkt odbioru zsee zdecydowanie usprawni i ułatwi  działanie gołdapskiej ekodrużyny.

Pełny reportaż z II edycji Zielonych Dni Gołdapi pod tym linkiem:

https://www.sp2goldap.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2758%3Awirtualne-zielone-dni-w-godapi-2021-ii&catid=15%3Azielone-dni&Itemid=46&fbclid=IwAR3Rtyq5oRyeSwqcAbmGZoAd576IEdLlRXvWH4H2ameuo445gXjuWltk9dM

 

Powiązane artykuły