Gołdapianin Dawid Sobolewski – Mistrzem Świata w Trójboju Siłowym

W dniach 14-18 kwietnia w Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Świata WPA w trójboju siłowym. Na trójbój siłowy składa się przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc i martwy ciąg. W zawodach wzięło udział 600 zawodników z 22 krajów.

 

Na mistrzostwach wielokrotnie padły rekordy świata ustanawiane nawet o kilkadziesiąt kilogramów. Turniej zorganizowany został przez Polską Unię Trójboju Siłowego (PUTS), MKS „Pałac Młodzieży – Łódź” oraz UKS Heros Team Pabianice.

Dawid Sobolewski, uczeń klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi jako debiutant wystartował w tych Mistrzostwach notując bardzo dobry występ.

Dawid zajął 1 miejsce w kat. 18-19 lat w limicie wagowym do 100 kg. W tej kategorii wiekowej wystartowało 21 zawodników. Wyniki, które Dawid osiągnął zdobywając pierwsze miejsce były następujące: 245 kg przysiad, 170 kg wyciskanie (rekord Polski), 220 kg martwy ciąg. Goldapianin próbował pokonać rekord w wyciskaniu leżąc, podchodząc do ciężaru 180 kg. Niestety dwie próby nie zostały uznane.

Wraz trenerem Robertem Pleskaczem, Dawid planuje w maju wziąć udział w Mistrzostwach Polski TSK. Jeżeli potwierdzi swoją dominację w kategorii 18-19 lat w tych zawodach to jest duże prawdopodobieństwo, że zostanie powołany do kadry Polski.

Przed Dawidem w maju egzaminy maturalne a potem kolejne starty w turniejach siłowych. Niewątpliwie o sukcesach gołdapianina będzie jeszcze głośno.

Powiązane artykuły